Kate Moss, Naomi Campbell, Cindy Crawford - jak najpopularniejsze topmodelki zaczęły swoją karierę?

znane top modelki
Kate Moss, Cindy Crawford
Źródło: cover video/x-news, TVN
Naomi Campbell, Kate Moss czy Gigi Hadid to prawdziwe ikony modelingu. Choć ich nazwiska znane są na całym świecie, niewiele osób wie, w jaki sposób zaczęły swoje spektakularne kariery. Sprawdźcie w naszym zestawieniu, kto je odkrył.

Cindy Crawford

Zanim Crawford zyskała międzynarodową popularność i zaczęła pojawiać się na wszystkich wybiegach i okładkach magazynów o modzie, była dziewczyną mieszkającą w małym miasteczku DeKalb w stanie Illinois. Jej los odmieniła sesja zdjęciowa przy basenie z lokalnym fotografem. Wówczas uwierzyła w siebie i postanowiła wyjechać do Chicago. Nieco później podpisała kontrakt z agencją modelek Elite.

Kate Moss

Kultowa modelka została zauważona w wieku zaledwie 14 lat. Wówczas wraz z ojcem była na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Podczas kłótni ze swoim tatą zwróciła na siebie uwagę właścicielki agencji modelingowej, Sarah Doukas. Jak podawał "Business Insider", kobieta leciała z nimi jednym samolotem do Anglii i nawiązała kontakt podczas podróży, gdy tylko wyłączył się znak zapięcia pasów bezpieczeństwa.

Miranda Kerr

Miranda zdobyła sławę, gdy w wieku 13 lat wygrała konkurs dla magazynu "Dolly". Potem przeniosła się do Brisbane, aby skończyć szkołę i zaczęła pracować jako modelka dla Billabong. W 2004 roku podpisała kontrakt z agencją NEXT Model Management, przez co zaczęła współpracę z Maybelline. Poźniej stała się pierwszym australijskim aniołkiem Victoria's Secret.

Naomi Campbell

Najpopularniejszą czarnoskórą modelkę zauważono w wieku 15 lat. Zaczepiła ją wówczas pracownica Pennington Models.

- Podeszła do mnie kobieta i zapytała, czy kiedykolwiek myślałam o modelingu. To była Beth Boldt, szefowa agencji Synchro. Moją natychmiastową reakcją było zdziwienie i podekscytowanie. Moja mama chciała, żebym została w szkole i pozdawała egzaminy. Ale ja chciałam zrobić wszystko po swojemu, więc kilka tygodni później odwiedziłam Beth na własną rękę. Podczas mojej pierwszej wizyty zrobiła mi przedziałek na środku włosów oraz makijaż i zabrała mnie na dach w szkolnym mundurku, żeby zrobić kilka czarno-białych zdjęć. W końcu mama zdecydowała, że mogę być modelką, o ile nie będzie to przeszkadzało w szkole lub egzaminach - opowiadała Naomi Campbell w wywiadzie dla "The Guardian".

Gigi Hadid

Gigi odziedziczyła zamiłowanie do modelingu po swojej mamie, Yolandzie Hadid. Rozpoczęła karierę, gdy miała zaledwie dwa lata. Wówczas została odkryta przez współzałożyciela Guess, Paula Marciano, który zaangażował ją do kampanii Baby Guess. Jako nastolatka wznowiła karierę modelki i w 2013 roku podpisała kontrakt z IMG.

Doutzen Kroes

Kiedy miała 18 lat i mieszkała w Holandii, Doutzen wysłała swoje zdjęcia do agencji, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Natychmiast się do niej odezwali i podpisała kontrakt.

- Byłam bardzo młoda i pochodziłam z północy Holandii. Przed wyjazdem do Nowego Jorku pojechałam do Amsterdamu tylko raz. Podróż tam była dla mnie naprawdę wielkim wydarzeniem - mówiła jakiś czas temu w wywiadzie dla "The Telegraph".

Behati Prinsloo

Behati urodziła się w Namibii w Grootfontein, a wychowywała na farmie na obrzeżach miasta. Została dostrzeżona podczas wakacji - i to dwukrotnie.

- Byłam w Kapsztadzie na wakacjach z babcią i dziadkiem. Po kościele poszliśmy do sklepu spożywczego, a tam facet podszedł do mnie i zapytał czy jestem modelką. Zapisałam jego numer na kartce, ale mój dziadek stwierdził, że to podejrzane. Poszliśmy więc do domu i powiedzieliśmy o tym moim rodzicom. Nigdy nic nie zrobiliśmy. Następnym razem, gdy byłam w Kapsztadzie, Noelle Doukas [córka Sarah Doukas, założycielki Storm - przyp. red.] podeszła do mnie i zaprosiła mnie do agencji. W końcu podpisałem tam kontrakt - wspominała Prinsloo w rozmowie z portalem Fashionista w 2009 roku.

Naomi Campbell potrafi wytrzymać wiele dni zupełnie bez jedzenia. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news, TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości