świat modelingu

  świat modelingu

  Karolina Pisarek to jedna najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych polskich modelek. Choć ma zaledwie 23 lata, ogromu sukcesów może jej pozazdrościć wiele starszych koleżanki z branży. Nic nie przyszło jej jednak ot tak, bez wysiłku. Wszystkie osiągnięcia młodej gwizdy to zasługa jej ciężkiej pracy, konsekwencji i wielu wyrzeczeń. Gdzie Karolina widzi siebie za parę lat? W rozmowie z nami modelka ujawniła, jaki ma "plan b" na życie, o czym marzy i co ją onieśmiela.

  Choć "Playboy" w Polsce nie jest już wydawany, na świecie magazyn ma się jeszcze całkiem dobrze i cieszy się ogromną popularnością. Kobiety zdobiące okładki pisma stają się gwiazdami, a panowie kolekcjonują poszczególne wydania. Niektóre z nich przechodziły do historii. Teraz do tego grona dołączył najnowszy numer "Playboy Mexico". Po raz pierwszy bowiem magazyn pokazał na okładce kobietę trans.

  Karolina Antosiak ma 24 lata. Akademię Marynarki Wojennej zamieniła na świat modelingu. Dziś pracuje dla najlepszych światowych marek, takich jak: Chanel, Dior, Louis Vuitton czy Givenchy. Które domy mody ceni sobie najbardziej? Co było dla niej najtrudniejsze w drodze na szczyt? Jakie ma rady dla początkujących modelek?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Oliferuk i Violet Oliferuk. Polki zakwalifikowały się do światowego konkursu Top Model. Wielki finał odbędzie się 7 kwietnia w Londynie. Dziewczyny będą konkurować aż z trzydziestoma dziewięcioma kandydatkami z całego świata. Czym muszą się wykazać w finale konkursu? Polki mieszkają obecnie w Stanach Zjednoczonych. Za ocean wyemigrowały kilkanaście lat temu. Dlaczego zdecydowały się wyjechać z Polski? Jak zaczęła się ich przygoda z modelingiem?

  Świat modelingu ciągle zdominowany jest przez kobiety. Najlepsze modelki zarabiają nawet cztery razy więcej niż ich koledzy po fachu. Dlaczego tak jest? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to Dawida Wolińskiego oraz modelów: Jakoba Kosela i Adriana Włodarskiego. Ile trwa kariera modela? Jak dbają o swoje ciało i urodę? I czy mają życiowy plan B?

  Patryka Grudowicza, zwycięzcę 6. edycji "Top Model", pod swoje skrzydła wzięła Małgorzata Leitner, agentka takich modelek jak: Joanna Krupa czy Kasia Struss. O karierze wschodzącej gwiazdy w modelingu rozmawiała z agentką Patryka dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Aby móc wziąć udział w pokazie mody trzeba mieć nie tylko odpowiednią urodę i figurę, ale również charakter. Jak wybierane są osoby, które potem chodzą po wybiegu? W Dzień Dobry TVN o przygotowaniach do pokazów rozmawialiśmy z projektantem Robertem Kupiszem i modelkami: Anią Piszczałką oraz Karoliną Pisarek.

  Mateusz Maga znany z 4. edycji Top Model świetnie radzi sobie na rynku modelingu. Okazuje się jednak, że model ma więcej niż jeden talent i wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w roli wokalisty. Czy planuje całkowicie porzucić dotychczasową karierę? O nowym kierunku w życiu zawodowym porozmawiała z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Osi Ugonoh jest zwyciężczynią 4. edycji "Top Model". Po zakończeniu programu modelka niechętnie rozmawiała z dziennikarzami. Dlaczego? Czy wywiady ją peszyły? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Paulina Frankowska, 17-latka z Tczewa podczas ostatnich tygodni mody była jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek. Dziewczyna została doceniona przez opiniotwórczy portal Vogue.com. Jak została odkryta? I ile musiała dla modelingu poświęcić?

  W Nowym Jorku rozpoczął się tydzień mody. Podczas pokazów naszą uwagę przykuł Adam Kaszewski. Jego urodą zachwycił się sam Jean-Paul Gaultier. Projektant zatrudnił Polaka do swoich dwóch kampanii. Z Adamem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Jak tydzień mody wygląda z perspektywy modela? Jak wyglądają castingi? Czy są wyczerpujące? Jakich poświęceń wymaga od Adama modeling?

  Czym charakteryzuje się androgyniczny typ urody? Czy jest to chwilowy trend? Dlaczego tak inna uroda jest pożądana w modelingu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Radka Pestkę, zwycięzcę 5. edycji Top Model, Mateusza Magę, uczestnika programu Top model oraz Macieja Lisowskiego, właściciela agencji modelek. Czy Radek i Mateusz w pełni siebie akceptują? Czy w przeszłości ze względu na swoją oryginalność doświadczyli dyskryminacji?

  Anja Rubik została kuratorem wydarzenia Art&Fashion Forum By Grażyna Kulczyk. Z modelką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Jak wieloletnia praca w świecie mody zmieniła Anję Rubik? Jak na doniesienia prasy reaguje rodzina modelki? I czy to prawda, że Anja rozwodzi się z mężem?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy piękną Zosię Nowak. Zo, bo pod takim pseudonimem Polka obraca się w branży mody, naprawdę ma się czym pochwalić. Modelka zrobiła między innymi kampanię dla Calvina Kleina, a jej zdjęcia zdobiły międzynarodowe magazyny! Jak wyglądały jej początki? Dlaczego tata nie od razu pozwolił jej na pracę w modelingu? Jak wspomina współpracę z Victoria's Secret.

  Joanna Krupa od zawsze marzyła o pracy modelki. Była jednak za niska, dlatego ciężko jej było przebić się do biznesu. W końcu się udało. Jak? Swoim sekretem gwazda postanonowiła podzielić się z młodymi dziewczynami, które planują rozpocząć przygodę z modelingiem. Co im radzi? Czego powinny się wystrzegać? Czy sama dostała kiedyś niemoralną propozycję? Czy to prawda, że weźmie udział w drugiej edycji programu "Żony Hollywood"? Czy gwiazda myśli juz o macierzyństwie? Z Joanną porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Polska top modelka osiągnęła w branży mody bardzo wiele. Współpracować z nią chcą najważniejsi twórcy jak np. projektant Tom Ford. Ania jako jedna z niewielu dziewczyn mogła sobie też pozwolić aż na dwuletnią przerwę w modelingu. Czy kiedy postanowiła wrócić na piedestał, hermetyczny rynek przyjął ją z powrotem?