Gwiazdy

Figura i Skrzynecka, czyli słynne Katarzyny. Jakie naprawdę są Kaśki i Kasieńki?

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Katarzyna Figura, Katarzyna Skrzynecka

25 listopada obchodzić będziemy imieniny Katarzyny. Mówi się, że są to kobiety rodzinne, wrażliwe, lecz czasem naiwne. Jak jest naprawdę? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały noszące to imię aktorki: Katarzyna Figura i Katarzyna Skrzynecka.

Znaczenie imienia Katarzyna

25 listopada obchodzimy imieniny Katarzyny. To popularne w Polsce imię ma kilka bardzo ciekawych znaczeń. Pochodzi z języka greckiego i oznacza "czysta, bez skazy". Mówi się również, że Kasie są rodzinne, wrażliwe i inteligentne kobiety, lecz czasem naiwne i zawsze widać po nich, że coś je trapi.

W studiu Dzień Dobry TVN aktorki Katarzyna Figura i Katarzyna Skrzynecka opowiedziały widzom, czy te cechy rzeczywiście są im bliskie. - Do mnie pasuje 80% oprócz dwóch elementów - wyznaje Katarzyna Skrzynecka. - Bywałam naiwna, jak byłam młodziutka i musiałam się tego nauczyć, żeby nie być - dodaje. Aktorka nie zawsze pokazuje też, że coś jej się nie podoba. 

Katarzyna Figura i Katarzyna Skrzynecka o swoim imieniu

Dlaczego mama artystki zdecydowała się nadać jej właśnie to imię? Okazuje się, że gdy była mała, założyła sobie, że jej córka będzie właśnie tak się nazywać. - Kiedy się urodziłam, okazało się, że stało się to najpopularniejszym imieniem. W mojej klasie było aż 6 Kaś - tłumaczy Katarzyna Skrzynecka. 

Jak wyglądało to w przypadku Katarzyny Figury? - Myślę, że to był przypadek. Rodzice chyba nie do końca mieli pomysł. Urodziłam się 22 marca i akurat w dniu Katarzyny i Bogusława - wyjaśnia gwiazda. Jak przyznaje, czuje w tym imieniu specjalną moc. - W 2017 roku napisał do mnie filmowiec z Indii. Zaczął zachwycać się imieniem Katarzyna, [...] jakaś świętość, siła - wspomina. - Te bohaterki, które tworzę. Wpuszczałam w nie nadzwyczajną siłę kobiecą - podkreśla.

Czy aktorki wierzą, że imię ma wpływ na osobę, która została nim obdarzona? Katarzyna Skrzynecka nie przypisuje temu szczególnego znaczenia.

- Zawsze wolałam być Moniką i Pauliną, [...] ale samo życie pokazało mi, że kobitki, które noszą imię Kasia, zazwyczaj mają wiele wspólnych cech. Wszystkie Kasie to są bardzo serdeczne i pogodne kobiety, rzeczywiście można z nimi konie kraść i liczyć na nie w życiu - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości