Kasia Smutniak z prestiżową nagrodą. Po jej otrzymaniu pomyślała: "Ojej, moja kariera już się skończyła"

Kasia Smutniak została wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w szwajcarskim Locarno. Aktorka otrzymała Leopard Club Award, czyli prestiżową nagrodę dla największych osobowości współczesnego kina. Jak ją przyjęła? Co jeszcze dzieje się w życiu gwiazdy? Rozmawiał z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Kasia Smutniak - kariera

Kasia Smutniak urodziła się w Pile, ale w wieku 17 lat wyjechała do Włoch i tam zaczęła rozwijać karierę modelki. Występowała w reklamach telewizyjnych, a także brała udział w pokazach mody, prezentując kolekcje ubrań takich projektantów jak m.in. Dolce & Gabbana czy Valentino. Ponadto jej zdjęcia pojawiły się w wielu prestiżowych magazynach, np. w "Elle", "Vogue", "Marie Claire" i "GQ".
W 2000 roku Kasia Smutniak zadebiutowała jako aktorka w komedii "Al momento giusto". Za zagrane role gwiazda była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m.in. nagrodę filmową Nastro d'argento. Została także nominowana do włoskich Oscarów, czyli statuetki David Di Donatello. Natomiast ostatnio aktorka mogła się cieszyć z prestiżowej nagrody Leopard Club Award, która została jej przyznana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w szwajcarskim Locarno.
- Kasia Smutniak jest niezwykle uzdolnioną aktorką, której talent jest oczywisty dla wszystkich - napisał w uzasadnieniu Giona A. Nazzaro, krytyk filmowy i dyrektor artystyczny festiwalu.
Warto dodać, że wcześniej nagrodę tę otrzymali m.in. Mia Farrow, Adrien Brody, Meg Ryan i Hillary Swank. Jak aktorka zareagowała na wieść o tym, że została wyróżniona Leopardem?
- Na początku nie bardzo ją zrozumiałam. Ktoś mi powiedział, chyba moja agentka prasowa, że to jest nagroda za karierę. Pomyślałam wtedy: "Ojej, moja kariera już się skończyła i nawet nie zdałam sobie z tego sprawy" - zażartowała gwiazda, ale zaraz dodała, że bardzo się wzruszyła, kiedy odbierała statuetkę.

Kasia Smutniak - fundacja

Aktorka jakiś czas temu założyła fundację imienia jej tragicznie zmarłego męża Pietra Taricone, w ramach której wybudowała szkołę w Mustangu.
- To jest region pomiędzy Nepalem a Tybetem. Szkoła jest otwarta szósty rok. Mamy 90 dzieci - powiedziała.
Okazuje się, że Kasia Smutniak mówi w języku nepalskim. - Gdziekolwiek jestem, lubię rozumieć, co ludzie mówią dookoła, więc uczę się języków. Nepalski jest piękny - stwierdziła.
Zobacz także:
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Iza Dorf

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości