Gwiazdy

Julia Kamińska usłyszała, że jest za gruba. "Gwiazda w rozmiarze 40 - no nie. 38 może jeszcze, ale 36 lepiej"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
kultura.onet.pl
Julia Kamińska

Julia Kamińska zyskała uznanie szerszej grupy publiczności dzięki roli Uli Cieplak w serialu "BrzydUla". Wszechstronnie utalentowana artystka doskonale odnajduje się nie tylko przed obiektywem kamery czy na deskach teatralnych, ale także w studiu nagraniowym, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności wokalne. Choć trudno w to uwierzyć, początki jej kariery nie były łatwe. W szczerym wywiadzie dla serwisu Onet Kultura gwiazda opowiedziała o nieprzychylnych komentarzach na temat wyglądu, z jakimi musiała się mierzyć jako początkująca aktorka.

Julia Kamińska o wyzwaniach zawodowych

Julia Kamińska zaskarbiła sobie sympatię oddanej rzeszy fanów, a wszystko to za sprawą godnych podziwu osiągnięć. Odtwórczyni głównej roli w serialu "BrzydUla" od lat zachwyca widzów kunsztem aktorskich umiejętności, ale może poszczycić się także wyjątkowo charyzmatycznym głosem. Nie dziwi zatem fakt, że zdecydowała się spróbować swoich sił w studiu nagraniowym. Artystka zdecydowała się rozpocząć pracę nad debiutancką płytą. Na początku czerwca br. ukazał się jej pierwszy singiel "Żal mi".

To trochę spełnienie marzenia, o którym jeszcze niedawno nie wiedziałam

Artystka chętnie podejmuje się kolejnych wyzwań na drodze swojej kariery. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie spotkała się z demotywującymi ocenami. Jak sama przyznaje, to nieodłączny element zawodu, w którym się spełnia.

- Jestem w show-biznesie już kilkanaście dobrych lat i doskonale wiem, z czym łączy się moja praca - w dużej mierze z krytyką, często okrutną - stwierdziła aktorka.

Julia Kamińska o niepochlebnych komentarzach dotyczących wyglądu

Julia Kamińska miała okazję poznać zarówno zalety, jak i wady popularności. W szczerym wywiadzie dla serwisu Onet Kultura gwiazda opowiedziała o trudnych doświadczeniach związanych z hejtem. Odniosła się do niewybrednych komentarzy publikowanych w sieci na początku jej aktorskiej kariery. Wspomniała też o przykrym incydencie, który miał miejsce kilkanaście lat temu.

- Wtedy wszystkie brukowce pisały, że Kamińska jest za gruba i okropnie się ubiera. Pamiętam, kiedy od ważnej osoby na planie usłyszałam, że "młoda gwiazda w rozmiarze 40 - no nie. 38 może jeszcze, ale 36 lepiej". Nosiłam wtedy rozmiar 40 właśnie, czasem 42. Bardzo się tym przejęłam, to kompletnie zmieniło moje podejście do własnego ciała - przyznała aktorka. Dodała też, że taka krytyka bywa niezwykle krzywdząca, dlatego cieszą ją zachodzące ostatnio zmiany w sposobie postrzegania drugiego człowieka.

- Nauczyliśmy się zdecydowanie mniej oceniać wygląd zewnętrzny. Dzisiaj już to wszystko nie ma takiego znaczenia. Coraz mniej widzę komentarzy, które skupiają się tylko na tym jak wyglądam. Ludzie są coraz bardziej wyczuleni na to, że mogą kogoś zranić jakimś głupim komentarzem (...). Świat się zmienił. Niezależność jest bardziej w cenie, ale nadal daleka droga przed nami - oceniła artystka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: kultura.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wodzynski/East News

Pozostałe wiadomości