7-letni syn Jimmy'ego Kimmela przeszedł operację na otwartym sercu. To "doświadczenie uczące pokory"

7-letni syn Jimmy'ego Kimmela przeszedł operację na otwartym sercu. To "doświadczenie uczące pokory"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pionierskie operacje serca
Pionierskie operacje serca
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Jimmy Kimmel - komik, który czterokrotnie prowadził ceremonię wręczenia Oscarów - opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis prosto ze szpitala. Jego 7-letni syn Billy przeszedł bowiem trzecią operację na otwartym sercu. - Przystąpiliśmy do tego doświadczenia z dużym optymizmem i niemal takim samym strachem - podkreślił prezenter.

Syn Jimmy'ego Kimmela ma problemy z sercem

Jimmy Kimmel w 2017 roku poinformował widzów o chorobie swojego syna Billy'ego, który jako noworodek przeszedł pierwszą operację na otwartym sercu.

- Po urodzeniu wyglądał jak normalne, zdrowe dziecko. Bardzo uważna pielęgniarka w Cedars-Sinai usłyszała szmer w jego sercu i zauważyła, że ma fioletowy odcień skóry, co nie jest częste. Lekarze stwierdzili, że nie ma wystarczającej ilości tlenu we krwi, w sercu ani w płucach. Zrobili prześwietlenie i okazało się, że z płucami wszystko w porządku, co oznaczało, że to z sercem jest problem. To doprawdy przerażająca rzecz - przyznał wówczas ze łzami gospodarz programu "Jimmy Kimmel Live!".

Chłopiec ma tzw. zespół Fallota – złożoną, wrodzoną wadę serca, która dotyka od 0,02 do 0,04 procent populacji. 

Jimmy Kimmel o trzeciej operacji syna, nauce pokory i wdzięczności

W poniedziałek, 27 maja 2024 roku komik za pośrednictwem Instagrama przekazał, że jego, 7-letni już, syn jest po kolejnym zabiegu.

- W miniony weekend nasz chłopczyk Billy przeszedł trzecią (i miejmy nadzieję ostatnią) operację na otwartym sercu. Podeszliśmy do tego doświadczenia z dużym optymizmem i niemal takim samym strachem, a ostatecznie wyszliśmy z nową zastawką u szczęśliwego, zdrowego dziecka - napisał prezenter.

W poście podziękował również lekarzom, pielęgniarkom i wielu innym pracownikom placówki za opiekę, życzliwość i wiedzę, a rodzinie, przyjaciołom i nieznajomym - za wsparcie i modlitwę. Komik przyznał też, że to doświadczenie nauczyło go pokory.

- Spacerowanie po tym szpitalu, spotykanie rodziców znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji w życiu, obserwowanie cierpiących dzieci i lekarzy-cudotwórców, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby je uratować, było doświadczeniem uczącym pokory. Mam nadzieję, że nigdy nie będziecie musieli korzystać z pomocy tej placówki, ale jeśli tak się stanie, wiedzcie, że pomaga ona rodzinom niezależnie od ich możliwości finansowych - zaznaczył gospodarz gali wręczania Oscarów.

- Billy, jesteś najtwardszym 7-latkiem, jakiego znamy. Jest tak wielu rodziców i dzieci, którzy nie mają tyle szczęścia, aby wrócić do domu po pięciu dniach. Jeśli cię to poruszyło, wesprzyj Szpital Dziecięcy w Los Angeles lub inny szpital w twojej okolicy. Nie ma nic ważniejszego niż troszczenie się o siebie nawzajem - podsumował dumny ojciec.

Komik do wpisu dołączył fotografię syna leżącego na szpitalnym łóżku, a osoby związne ze światem kultury i show-biznesu w komentarzach przesłały życzenia.

"Przesyłam wyrazy miłości całej Twojej rodzinie i podziękowania dla wszystkich w CHLA za wszystko, co robicie" - napisała komediantka, aktorka i prezenterka Ellen DeGeneres. "Kochamy Cię bardzo, Billy! Jesteś małym wojownikiem" - dodała aktorka Oliwia Munn. "Szybkiego powrotu do zdrowia, Billy. CHLA również uratowała mojego przyjaciela, który miał problemy z sercem, gdy był małym chłopcem. Uwielbiam tych ludzi" - podkreślił aktor Nathan Fillion. - Przesyłam miłość - skomentowała aktorka Michelle Pfeiffer.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: instagram.com/jimmykimmel

Źródło zdjęcia głównego: Kevin Winter/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?