Gwiazdy

"Jestem sobą", czyli koszulki, które czynią dobro. Kup i wesprzyj Fundację TVN

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Relacja z sesji zdjęciowej Tatuum i Fundacja TVN

Wyjątkowa współpraca marki Tatuum i Fundacji TVN. Z okazji 25. urodzin obu marek postanowiły one połączyć siły i stworzyć specjalną kolekcję koszulek "Jestem sobą". Dochód ze sprzedaży ma wesprzeć główny cel Fundacji TVN, czyli budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Do akcji przyłączyło się wiele gwiazd.

Budowa Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży – zdaniem ekspertów blisko 9% z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W prawie 40-milionowym kraju pomoc świadczy zaledwie około 450 psychiatrów dziecięcych.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

W odpowiedzi na ten problem Fundacja TVN, która od 20 lat zajmuje się wsparciem i leczeniem chorych dzieci, w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. List intencyjny w sprawie wspólnego projektu podpisano 27 listopada 2020 r.

Koszulki "Jestem sobą"

Akcja rusza 3 października. Koszulki można kupować w zarówno z sklepach stacjonarnych, jak i onlinie. Dlaczego warto wziąć udział w tej akcji?

- Nie ma dla mnie nic ważniejszego niż stworzenie takiego miejsca dla dzieci, bo ja doskonale wiem, jaki jest stan psychiczny dzieci i młodzieży. Wiem, jakie są deficyty, jeżeli chodzi o opiekę psychiczną. Dziś to jest najważniejszy projekt w Polsce - stwierdziła Gosia Ohme, prowadząca Dzień Dobry TVN.

Jak można wspomóc Fundację TVN?

  • Wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7356,
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966,
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank),
  • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana (np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca) oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
  • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

Akcja TVN i TATUUM "Jestem sobą"

Do promowania akcji "Jestem sobą" przyłączyli się nie tylko prowadzący Dzień Dobry TVN, lecz także inne znane osoby, w tym: Patricia Kazadi, Katarzyna Sokołowska, Michel Moran, Joanna Jabłczyńska czy Michał Piróg. Każda złotówka zebrana ze sprzedaży koszulek ma znaczenie i zasili kwotę, którą Fundacja TVN przekaże na budowę Centrum.

Gwiazdy obecne podczas sesji nie ukrywały, że nie zastanawiały się ani chwili, czy wciąż udział w akcji. Wspierają działania Fundacji TVN i zdają sobie sprawę, dlaczego ich zaangażowanie jest tak ważne.

- Każdy ochoczo wskakuje w takie działania, bo jeśli my możemy dorzucić jakkolwiek najmniejszą cegiełkę do tego, to robimy to z największą ochotą i radością - zapewnił Damian Michałowski.

Zobacz też:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: materiał prasowy TVN

Pozostałe wiadomości