Gwiazdy

Quiz z okazji 25. urodzin stacji TVN. Wellman, Prokop i Stockinger w ogniu pytań Hładkiego

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Quiz: co wiecie o TVN?
Quiz: co wiecie o TVN?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Z okazji 25. urodzin stacji TVN Mateusz Hładki zorganizował quiz, w którym wzięli udział: Dorota Wellman, Marcin Prokop i Robert Stockinger. Pytania dotyczyły programów, ich uczestników, dziennikarzy i prezenterów, którzy przez lata pojawiali się na antenie. Kto znał najwięcej poprawnych odpowiedzi?

Urodzinowy quiz

Trzeci października to wyjątkowy dzień dla stacji TVN. 25 lat temu rozpoczęliśmy nadawanie, dlatego w poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN świętowaliśmy. Jedną z atrakcji był quiz dla prowadzących Doroty Wellman i Marcina Prokopa oraz dla reportera Roberta Stockingera. Pierwsze pytanie dotyczyło wspomnień związanych ze stacją.

- Jak przyszliśmy pierwszy raz na próby, to pan od światła, którego bardzo lubimy i serdecznie pozdrawiamy, powiedział, że nas się nie da dobrze oświetlić - powiedziała Dorota Wellman.

A Marcin Prokop dodał: "Albo jedno można oświetlić albo drugie. Mieliśmy też sytuację, w której pan zawisł, że tak powiem, za oknem w naszym programie. Pan, który tego dnia, kiedy powadziliśmy program, mył szyby na 9. piętrze i nie zauważył, że w środku odbywa się akcja pod tytułem program telewizyjny".

Robert Stockinger na początku pracy w naszej stacji montował krótkie materiały w TVN24.

Quiz ze znajomości stacji TVN

Po wprowadzeniu i przytoczeniu pierwszych wspomnień związanych ze stacją przyszedł czas na podchwytliwe pytania Mateusza Hładkiego. Pierwsze z nich brzmiało: ile edycji programu "Big Brother" powstało w telewizji TVN? Choć jako pierwszy odpowiedzi udzielił Robert Stockinger, ale nie była prawidłowa. Tę właściwą znała Dorota Wellman. Było 5 sezonów tego reality show.

Pojawiło się też pytanie o aktorkę, która grała postać Esmeraldy w bardzo popularnym serialu. W tym przypadku po podpowiedzi prowadzącego quiz, poprawnej odpowiedzi udzielił Marcin Prokop - była to Leticia Calderon. W 1999 roku telewizja TVN zaprosiła gwiazdę do Polski.

Mateusz Hładki przypomniał także, że duet Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga to nie pierwszy żeńska para prowadzących. Marcin Prokop pamiętał, że przed laty podobny tworzyły Magda Mołek i Jolanta Pieńkowska.

W trakcie quizu przypomnieliśmy pierwszego zwycięzcę programu X-Factor, czyli Gienka Loskę, który podbił serca widzów wspaniałym głosem i niezwykłą naturalnością. - Był fantastycznym wokalistą i żałujemy, że nie udało mu się kontynuować swojej kariery z powodów zdrowotnych, tragicznie zmarł. Natomiast wielu fanów wciąż go pamięta - powiedział Marcin Prokop.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości