Gwiazdy

Od miesięcy mieszkają w aucie, a teraz zostaną rodzicami: "Chcemy w kamperze zbudować łóżeczko"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Życie na kółkach Zosi i Jakuba

Jakub Tolak i Zofia Samsel od kilkunastu miesięcy podróżują po świecie kamperem. Niedawno dowiedzieli się, że zostaną rodzicami, jednak nie planują zmienić swojego trybu życia. Gdzie niebawem chcą się udać? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Jakub Tolak i Zofia Samsel zostaną rodzicami

Jakub Tolak i Zofia Samsel kilka lat temu kupili samochód, który przerobili na kampera i od października 2019 roku wspólnie przemierzają świat. Do tej pory zwiedzili kilkanaście krajów – Czechy, Słowację, Niemcy, Austrię, Włochy, Francję, Portugalię, Hiszpanię, Słowenię, Serbię, Albanię, Czarnogórę, Macedeonię, Chorwację, Norwegię, Szwecję, Finlandię, Litwę, Łotwę oraz Estonię. Kilka tygodni temu podzielili się z internautami informacją, że do ich dwójki i psa o imieniu Hipi dołączy kolejny członek rodziny.

- To 5. miesiąc, więc jeszcze raczkujemy. (...) Już zaczynam funkcjonować na nowo. Wydarzyło to się w podróży i kontynuować podróż zamierzamy. (...) Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze i planujemy teoretycznie w Polsce rodzić, czyli planujemy wrócić na ten wyjątkowy moment - wyznała Zofia Samsel w Dzień Dobry TVN.

Podróżniczka dodała jednak, że śledzi z mężem dynamiczny rozwój sytuacji w Polsce pod względem pandemii oraz podejścia rządu do praw kobiet, dlatego też nie wyklucza porodu w innym kraju. Przyznała, że jest także bardzo ciekawa wizyty lekarskiej u zagranicznego ginekologa.

Kolejna podróż Jakuba i Zosi

Para zapowiedziała, że już w poniedziałek, 10 stycznia rusza do Grecji. Wspólnie spędzą tam kilka miesięcy. Planowali odwiedzić ten kraj już dużo wcześniej, jednak ze względu na koronawirusa był on przez jakiś czas zamknięty dla turystów. Dodali, że nie chcą na razie zmieniać kampera na większy samochód, jednak wstawią kanapę i dobudują łóżeczko, które będzie funkcjonalne do pewnego wzrostu pociechy. Planują bowiem nadal podróżować, nawet jak dziecko już pojawi się na świecie.

- Za jakieś 2 latka być może ten kamper trzeba będzie zmienić. (...) Myśmy mimo wszystko podchodzili do tego, jak do zmiany życia. Oczywiście na początku była pasja, mieliśmy parę wspólnych wyjazdów w Stanach, natomiast później uznaliśmy - po dłuższych przemyśleniach, bo to były tak 2-3 lata dojrzewania do decyzji - że chcemy robić coś, co nie jest standardowe, żeby poznać się w nowych warunkach, bo dopiero w nowych warunkach mamy okazję mieć nowe reakcje i czegoś więcej nauczyć się o sobie, o życiu - powiedział Jakub Tolak w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości