podróżnicy

  - Moi synowie zaczęli się o mnie bać - wyznaje podróżnik Mateusz Waligóra.

  Ich celem jest przejście największej wyspy świata z zachodu na wschód w 30 dni. Jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają?

  W Polsce nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych, stworzonych z myślą o osobach w każdym wieku. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy powstało kilka wyjątkowych obiektów, które warto odwiedzić.

  Jakub Tolak i Zofia Samsel od kilkunastu miesięcy podróżują po świecie kamperem. Niedawno dowiedzieli się, że zostaną rodzicami, jednak nie planują zmienić swojego trybu życia. Gdzie niebawem chcą się udać? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Zagłębie Ruhry to niemieckie zagłębie przemysłowe zlokalizowane w Nadrenii Północnej Westfalii. Mówi się o nim, że przeszło drogę od przemysłu do wielkiej kultury i nie jest to kłamstwem. Dawny teren górniczy jest dzisiaj wyjątkową przestrzenią, która zaskakuje niespodziankami.

  Według wielu Polaków to właśnie oni są jedną z najlepiej dobranych par show-biznesu. Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski od trzech miesięcy są małżeństwem. Z tej okazji podróżniczka i dziennikarka opublikowała wspólne zdjęcie, które opatrzyła romantycznym wpisem.

  W 2016 roku opuścili dom w Katowicach i autostopem ruszyli w trzyletnią podróż dookoła świata. W naszym studiu Hanna Zieleźnik-Rybak i Piotr Rybak opowiedzieli o swojej przygodzie życia. Jak im się to udało? Gdzie podobało im się najbardziej?

  Rodzina Łopacińskich lubi podróżować. Ich ostatnia wyprawa trwała aż 393 dni. Teraz planują kolejną podróż - wybiorą się śladami Stasia i Nel. O swoich planach rodzina opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Kiedy ruszają w drogę? Ile będzie trwała podróż? Co zamierzają zrobić, aby uniknąć niebezpieczeństw podczas pobytu w Sudanie?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził Elżbietę Dzikowską w domu, w którym powstał kultowy, podróżniczy program "Pieprz i wanilia" Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Zobaczcie gabinet Tony'ego Halika i niezwykłe maski, które słynni podróżnicy przywozili ze swoich licznych podróży. Czy Elżbieta Dzikowska wyleczyła się z choroby morskiej? Ile zna języków? Jakie zakątki świata planuje wkrótce odwiedzić? Zobaczcie!

  Podróżnicy Maciej Tarasin i Tomasz Jędrys spływali w dół rzeki Yari w dorzeczu Amazonki w Kolumbii, gdy nagle silny prąd wyrzucił ich łódź na brzeg. Uratowali się, bo jednemu z nich udało się skontaktować przez telefon satelitarny ze znajomą w Niemczech. To ona zawiadomiła kolumbijskich żołnierzy i ekipę ratunkową, którzy dotarły do podróżników. Czy żorscy podróżnicy planują już kolejną wyprawę?