Gwiazdy

Iga Świątek pokazała zdjęcie ze swoim idolem. "Oto ja, Rafa i jego udo..."

Gwiazdy

Iga Świątek

Iga Świątek i Rafael Nadal to zwycięzcy turnieju WTA w Rzymie. Oboje wygrali finałowe mecze w niedzielę, 16 maja. Polka, która nie ukrywa, że Nadal jest jej tenisowym idolem opublikowała zdjęcie z wyjątkowego spotkania.

Iga Świątek zwyciężyła turniej WTA w Rzymie

Spektakularne zwycięstwo Polki sprawiło, że oczy całego świata są na nią zwrócone. Zaledwie 45 minut wystarczyło, żeby w Iga Świątek pokonała w finałowym meczu swoją rywalkę. Kilka godzin później turniej mężczyzn wygrał Rafael Nadal, który jest idolem polskiej tenisistki. Okazuje się, że tryumfatorzy turnieju rozgrywanego w Wiecznym Mieście mieli szansę się spotkać. Polska tenisistka pochwaliła się w sieci zdjęciem z tej chwili.

Jakiś czas temu Iga Świątek zdradziła, że jest zafascynowana grą Rafaela Nadala. - Jestem w drużynie Rafy od zawsze i kibicuję mu bardzo mocno. Dlaczego Rafa? Bo podziwiam go jako zawodnika, jego ducha walki, jest idealnym przykładem sportowca. Rafa zawsze walczy do końca, to typ tenisowego wojownika - mówiła Polka.

Iga Świątek i Rafael Nadal

To nie pierwsze spotkanie tenisowych mistrzów. Kiedy Iga zwyciężyła we French Open 2020 rozmawiała ze swoim idolem przez Internet. Tym razem Świątek miała okazję spotkać idola w Wiecznym Mieście, tuż przed meczem finałowym.

Opublikowane w sieci zdjęcie 19-latka skomentowała w swoim, niepowtarzalnym stylu. - Oto ja, Rafa i jego udo ... A poważnie, dziękuję za życzliwość, klasę i czas poświęcony przed meczem na zrobienie sobie tego zdjęcia - napisała w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo: Ile kosztuje wychowanie mistrza sportowego? "To jest troszeczkę studnia bez dna"

Zobacz więcej:

Pozostałe wiadomości