Gwiazdy

Iga Świątek spełnia w USA ważną misję. "Chcę przypominać ludziom, że wojna wciąż trwa"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Iga Świątek wykorzystuje swoją sportową sławę do tego, by zabierać publicznie głos w ważnych sprawach społecznych. Tenisistka od początku inwazji Rosji w Ukrainie wspiera pogrążony w wojnie kraj. 21-latka posługuje się symbolem - rozgrywa turnieje z przyczepioną do czapki niebiesko-żółtą wstążką. Dlaczego to robi?

Iga Świątek wystąpiła w amerykańskim programie śniadaniowym

Iga Świątek zdobywa coraz większą sławę w świecie sportu. Wygraną w nowojorskim US Open 2022 otworzyła sobie drzwi do międzynarodowej kariery. Polska tenisistka została zaproszona jako gość do amerykańskiego programu śniadaniowego, by porozmawiać o wydarzeniach minionego weekendu i zwycięstwie w finale turnieju wielkoszlemowego.

- Nie bez powodu pojawiła się ostatnio w "Today Show", w programie jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych, ponieważ faktycznie zgromadziły się tam tłumy fanów, które czekały na Igę Świątek. (...) Tak sobie myślę, że to taka nowa jakość naszego polskiego bohatera na świecie, bo Iga nie dość, że jest bardzo wokalna na tematy ważne politycznie i społecznie, to jeszcze chciałam zwrócić uwagę na jej bardzo dobry angielski - oceniła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk Popińska.

21-latka wystąpiła w amerykańskiej śniadaniówce z pucharem i powiedziała parę słów o toczącym się w Ukrainie konflikcie militarnym.

Iga Świątek wspomina w USA o wojnie w Ukrainie

Dziennikarz "Today Show" podczas wywiadu z Igą Świątek zapytał polską tenisistkę o powód jej zaangażowania w pomoc niesioną na rzecz Ukrainy.

- Jesteś ostatnio bardzo aktywna w kwestiach związanych z Ukrainą. Dlaczego to dla Ciebie takie ważne? - mogliśmy usłyszeć z ust amerykańskiego prowadzącego.

- Jestem Polką, mój kraj niesie Ukrainie dużo pomocy. Mimo że spędzam sporo czasu poza domem, wiem, jak ważne jest to, byśmy pozostali zjednoczeni. Chcę przypominać ludziom, że wojna wciąż trwa - odparła młoda sportsmenka. 21-latka dodała, że nigdy wcześniej nie zdawała sobie sprawy, że konflikt militarny może toczyć się tak blisko granic jej ojczyzny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości