Harry i Meghan obnażą życie na brytyjskim dworze. Słono zapłacili, by odzyskać wolność

Co nowego w show-biznesie?
Książę Harry i Meghan Markle na dobre odcięli się od rodziny królewskiej. Nie tylko rozpoczęli nowe życie z dala od dworskich zasad, ale zamierzają zwierzyć się, jak wyglądało ich życie w pałacu. Małżeństwo początkowo szukało szczęścia w Kanadzie, ale później przeprowadziło się do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam Harry i Meghan oczekują przyjścia na świat drugiego potomka. Jak zapewniał w Dzień Dobry TVN królewski korespondent Omid Scobie, zakochani w końcu są szczęśliwi.

Harry i Meghan: "Chcemy być wolni"

Niedawno ukazała się książka o jednej z najbardziej kontrowersyjnych par na dworze brytyjskim. Po "wypisaniu się" Sussexów z rodziny królewskiej, nie cichną plotki o ich napiętych stosunkach z monarchią. Książka "Chcemy być wolni" została bestsellerem, zanim zdążyła się ukazać. Nasza reporterka Anna Senkara porozmawiała z jej współtwórcą, Omidem Scobim.

- To pierwotnie miała być celebracja związku Harry'ego i Meghan. Opowieść o tym, w jaki sposób się poznali, zakochali się w sobie i jak wyglądały ich początki w rodzinie królewskiej - powiedział królewski korespondent.

Scobie przyznał, że nie mógł ominąć wątku odcięcia Meghan od celebryckiego życia, jakie wiodła, zanim poślubiła Harry'ego.

- To była dla niej ogromna zmiana. Wcześniej była hollywoodzką influencerką i gwiazdą serialu w "W garniturach". Kiedy wżeniła się w rodzinę królewską, jej głos został uciszony. To było dla niej najtrudniejsze. Nie mogła odpowiadać na doniesienia tabloidów i plotki - zauważył autor książki.

Harry i Meghan - konflikt z brytyjskim dworem

Książęca para nie chciała wieść takiego życia, jak pozostała część rodziny. Obojgu zależało na niezależności. Śledzenie ich każdego kroku stało się dla nich na tyle uciążliwe, że musieli powiedzieć: dość.

- Harry i Meghan nie mają wielu problemów z rodziną królewską, ale z instytucją monarchii. Słyszeliśmy przecież, kiedy Diana mówiła o "panach w szarych garniturach", funkcjonujących w tle, ale mających wpływ na kluczowe decyzje. Nazywaliśmy ich w książce "pałacowymi żmijami". Byli oni zaangażowani w prywatne sprawy Sussexów i dlatego te sprawy lądowały później w brytyjskich tabloidach - opowiadał Omid Scobie.

- Wiele osób mówi, że trzymali królową w niewiedzy, a oni naprawdę chcieli być usłyszani wewnątrz instytucji - dodał królewski korespondent.

Meghan Markle skłócona z księżną Kate?

Od kiedy Meghan oficjalnie dołączyła do rodziny królewskiej nie było dnia, aby w tabloidach nie pojawiły się informacje na temat konfliktu księżnej Sussex z księżną Kate. Mówiono nawet, że żona księcia Williama buntowała swoje dzieci przeciwko byłej aktorce. Nic zatem dziwnego, że Meghan nie mogła nigdy liczyć na kobiecą solidarność w pałacu.

- To są dwie zupełnie różne kobiety, nie sądzę, że kiedykolwiek był do siebie podobne. Mają inne korzenie i podejście do życia. Kate jest skupiona na rodzinie i misji, kiedyś będzie żoną króla, ma inne priorytety. Jeśli chodzi o kobiecą solidarność, to myślę, że Meghan liczyła na jakąś bliskość i więź, ale to nie nastąpiło - zauważył współautor książki "Chcemy być wolni".

Harry i Meghan wyczekują narodzin drugiego dziecka

Wielbiciele księcia Harry'ego i jego żony już odliczają miesiące do przyjścia na świat ich drugiego dziecka. Zakochani podzielili się radosną nowiną w Walentynki. Faktem, że mały Archie wkrótce zostanie starszym bratem, żyje nie tylko cała Wielka Brytania, ale świat. Okazuje się, że Elżbieta II uważa za nietaktowne mówienie o ciąży.

- Królowa uważa słowo "ciąża" za ordynarne , preferuje określenie "przy nadziei". Szanuję to, ale możemy zauważyć, jak zmienił się sposób mówienia o ciąży w rodziny królewskiej - podkreślił Omid Scobie.

Przypomnijmy, że Meghan i Harry mają za sobą wyjątkowo trudne doświadczenie. Kilka miesięcy temu para spodziewała się drugiego dziecka, niestety księżna Sussex poroniła. O nieszczęściu 39-latka napisała w eseju, który opublikowany został 25 listopada 2020 r. w magazynie "New York Times".

Harry i Meghan w progamie Oprah Winfrey

Wkrótce o czasie oczekiwania i o tym, jak wyglądały kulisy życia Harry'ego i Meghan w pałacu, zakochani opowiedzą w długo zapowiadanym wywiadzie u Oprah Winfrey. Mówi się, że rozmowa będzie niezwykle intymna.

- Ludzie nieraz krytykują Meghan i Harry'ego za zbytnią otwartość, ale wszystko sprowadza się do ich zgody. Tutaj mają możliwość, żeby podzielić się swoją historią. To dla nich szansa, żeby pierwszy raz od zaręczynowego wywiadu zabrać głos, który odbył się ponad 3 lata temu - mówił ekspert.

Meghan Markle - konflikt z ojcem i siostrą

Relacje Meghan i jej ojca Thomasa Markle od wielu lat komentowane są w mediach i uchodzą za skandaliczne. Odkąd była aktorka związała się z księciem Harrym, nie miała szansy na zabranie głosu w tej sprawie. W przeciwieństwie do niej, jej ojciec chętnie opowiadał prasie o niepoprawnych relacjach z córką. Sytuacja na tyle nabrała na sile, że siostra Meghan napisała książkę o tym, jak wyglądają relacje w ich rodzinie.

- Nie zdziwiło mnie, że słyszeliśmy Thomasa Markle rozmawiającego z tabloidowym programem telewizyjnym, a Samantha wydała pierwszą część swojej książki. Oni się nie powstrzymają. Ale Harry i Meghan są szczęśliwi w otoczeniu, w którym żyją - podsumował Omid Scobie.

Jak dodał, w lipcu zostanie odsłonięta statua upamiętniająca księżną Dianę z okazji jej 60. urodzin. Na razie nie wiadomo, czy Harry stanie tego dnia u boku Williama.

Zobacz wideo: Szczegóły wyjątkowego wywiadu Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Anna Senkara

podziel się:

Pozostałe wiadomości