Gwiazdy o rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych. "My też mówimy dość!"

Aktualizacja:

28 listopada minęły 102 lata od uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. W rocznicę tego wydarzenia tysiące Polek wyszły na ulice, by manifestować sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju. W mediach społecznościowych zagościły poruszające wpisy gwiazd.

Kayah o odzyskaniu praw wyborczych

Kayah na Instagramie o rocznicy napisała w wyjątkowy sposób. Stwierdziła, że obecnie kobiety w Polsce muszą zmagać się z tymi samymi problemami, co ponad 100 lat temu.
- Wychodziły to nasze prababki, które miały DOŚĆ! Teraz my, 102 lata później musimy chodzić i bronić naszych praw, które stopniowo, krok po kroku, chce nam się odbierać. My też mówimy dość! Dla siebie, dla naszych sióstr, córek, wnuczek i prawnuczek... I dla naszych prababek, które swą odwagą pokazały nam drogę - stwierdziła wokalistka.

Olga Bołądź o prawach kobiet

Aktorka zapowiedziała, że weźmie udział w wyznaczonych w dzień rocznicy manifestacjach kobiet. Równocześnie Olga Bołądź zaapelowała: "Możemy mieć różne poglądy, ale brońmy naszej niezależności".

Ania Wyszkoni o Strajku Kobiet

Wokalistka nawiązała do obecnych wydarzeń w Polsce publikując czarno-białą fotografię z symbolem Strajku Kobiet na twarzy. Jednocześnie zapytała: "Ile jeszcze musi minąć czasu, żebyśmy znowu mogły poczuć się wolne?"

Anja Rubik o kobietach

Solidaryzujące się z polskimi kobietami zdjęcie Anji Rubik nikogo nie zaskoczyło. Modelka mocno wspiera ich prawa i chętnie w mediach społecznościowych wyraża swoje polityczne poglądy. Ostatnio zagościła na 3-ech okładkach magazynu "Vogue", nawiązujących do protestów kobiet.

Zofia Zborowska na proteście

Zofia Zborowska-Wrona na Instagramie pokazała zdjęcie z protestu. Aktorka wspiera kobiety nie tylko w mediach społecznościowych, ale również osobiście, maszerując po warszawskich ulicach z pozostałymi Polkami.
Na wymownej fotografii pozuje w bluzie ozdobionej symbolem Strajku Kobiet oraz z palącą się racą w dłoni.

Kasia Warnke o udziale w proteście

Aktorka brała czynny udział w spektaklu "Manifesta", który był grany z okazji rocznicy w jednej z warszawskich kamienic. W swoim poście Kasia Warnke podziękowała reżyserowi przedstawienia, a także mieszkańcom owego bloku.

Basia Kurdej-Szatan w stylizacji nawiązującej do Strajku Kobiet

Aktorka w towarzystwie Ady Fijał oraz Katarzyny Dąbrowskiej zapozowała do wyjątkowej sesji. We trzy zaprezentowały się w wyjątkowych czerwonych kreacjach mini, które swoim fasonem nawiązywały do symbolu Strajku Kobiet.
- 102 lata temu Polki walczyły o swoje prawa. Większość społeczeństwa uważała, że „to i tak nic nie da...” Wywalczyły ! Dzięki nim, od 102 lat mamy prawa wyborcze. Dziś znów musimy walczyć... To smutne, absurdalne i uwsteczniające. Ale nie damy się. Kobiety - piękne, mądre, wrażliwe... w nas SIŁA. Kocham Was !!! - napisała Kurdej-Szatan na Instagramie.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości