Gwiazdy

Gwiazdy na 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co działo się za kulisami?

Gwiazdy

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku zebrana została rekordowa suma warta 115 milionów złotych. Ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane, przez cały styczeń trwają licytacje. Co działo się za kulisami głównego studia WOŚP na Placu Bankowym w Warszawie? Zobaczcie sami!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia Jurek Owsiak oficjalnie zainaugurował 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W studiu WOŚP powitał wszystkich, którzy w tym roku zagrali z Orkiestrą zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tegoroczne wydarzenie wspierało 120 tysięcy wolontariuszy z ponad 1000 sztabów, którzy zbierali fundusze na zakup sprzętu medycznego do polskich szpitali.

Wieczorem podczas podsumowań padła rekordowa suma. W tym roku podczas finału udało się zebrać 115 milionów złotych. To jeszcze nie koniec. Przez cały styczeń trwają licytacje. Ostateczny wynik poznamy 8 marca.

WOŚP na Placu Bankowym w Warszawie

W niedzielę, 13 stycznia Studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało otwarte dla wszystkich, którzy zechcieli wpaść i dołączyć się do zabawy na placu Teatralnym. Zawitali tam m.in. Wojciech Smarzowski, Szymon Chwalisz, Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan oraz Ambasador Chin - Liu Guangyuan. Tegoroczny finał celebrował przyjaźń, radość oraz niesienie wsparcia potrzebującym.

Na finale pojawiła się także Agnieszka Chylińska, która na co dzień unika dużych imprez i ścianek. Artystka przyznała, że zyskała zaufanie do Jurka i otworzyła się na wydarzenie, którego celem jest niesienie pomocy. Wokalistka nie tylko śpiewała na scenie, ale również wspierała Jurka Owsiaka w warszawskim sztabie, zbierała do puszki oraz przeznaczyła na licytację unikatową figurkę, która pojawiła się w teledysku do piosenki „Mam zły dzień”.

Ja też się otworzyłam w związku z tym, że ludzie się spotykają w dobrej sprawie. Myślę, że wychodzą z tego dobre rzeczy. Ta płyta jest takim owocem niezwykłego koncertu, którego nie zapomnę do końca życia

- powiedziała artystka.

Agnieszka Chylińska zdradziła nam także swoje plany na przyszłość. "To jest etap w moim życiu, gdzie myślę sobie, że chyba czas dojrzeć, to jest czas głębokich refleksji dla mnie." - powiedziała. Więcej w poniższym wideo.

Na finale WOŚP pojawili się również Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Para nie tylko odwiedziła studio, ale także dołożyła cegiełkę pomocy. Małgosia na licytację przekazała dzień na planie "Projektu Lady", podczas którego zwycięzca aukcji będzie mógł zobaczyć od kulis, jak powstaje program TVN-u, a także porozmawiać z twórcami czy coachami. Radosław natomiast przekazał zaproszenie do programu, którego tematem jest PKO Ekstraklasa. Zwycięzca aukcji będzie mógł nie tylko poznać kulisy powstawania programu, ale też spotkać się z technikami i ekspertami magazynu sportowego.

Wszyscy czekamy na ten dzień w roku. To jest piękne święto, święto solidarności, miłości i empatii. To jest takie święto, w trakcie którego wszyscy stajemy się lepsi i nie wyobrażamy sobie nie brać w tym udziału

– Małgorzata Rozenek.

Wśród wspierających WOŚP nie zabrakło też Moniki Olejnik. Dziennikarka przekazała na aukcję swój czas. Osoby kochające sport mogą wylicytować wspólny poranny bieg z dziennikarką oraz śniadanie.

Może to być 10 kilometrów, może być mniej, może być więcej. Mój największy sukces to było 21 kilometrów we Florencji

– powiedziała Monika.

Bracia Collins czynnie wspierają WOŚP od kilku lat. W poprzednich edycjach odpicowali karetkę oraz samochód marki Rolls Royce, w tym roku postawili na legendarny KITT, którym jeździł David Hasselhoff.

My za bardzo go nie tuningowaliśmy, bo to jest auto kolekcjonerskie, auto kultowe, podpisane przez Davida Hasselhoffa i projektanta. Naszą rolą był zachowanie jego, uruchomienie jego plus najtrudniejsze, sprowadzenie go do Polski

– wytłumaczył Rafał Collins.

Nobel dla Owsiaka

W zeszłym roku, kiedy po tragicznych wydarzeniach Jurek Owsiak chciał zrezygnować z funkcji Prezesa WOŚP, cały kraj przyłączył się do akcji „Nobel dla Owsiaka”. Bracia Collins pociągnęli sprawę dalej, rozmawiali z komitetem noblowskim, z komitetem szwedzkim. Jak obecnie wygląda sytuacja?

Nie udało się w tym roku. Na pewno zastanawiamy się, czy w tym roku nie ponowić akcji, z tym że dla całej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rozmowach z Jurkiem, po dogłębnym przemyśleniu to ma większy sens

– powiedział Rafał Collins.

Jurek Owsiak wczorajsze wydarzenia skomentował w ten sposób:

Jak widzicie, atmosfera jest super, świetnie się bawimy. O to właśnie chodzi, żeby była dobra zabawa, żebyśmy czuli, że jesteśmy razem i o tym tutaj mówiliśmy. Dziękowaliśmy także dziennikarzom, że jest bardzo gorący, super klimat. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy grają z nami. Myślę, że 28. finał jest czymś takim naturalnym w życiu Polaków, aby być ze sobą, aby robić coś fajnego

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości