Gwiazdy

Grażyna Szapołowska obchodzi urodziny. Zdradziła, jaki jest jej sekret jej wiecznego piękna

Gwiazdy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
www.wprost.pl gs24.pl

Aktorka od lat czaruje nas swoją urodą i figurą, a ma na nią swoje sposoby. Gwiazda kina i teatru kończy właśnie 68 lat. Jaką dietę stosuje, gdy chce szybko wrócić do formy?

Grażyna Szapołowska – sposoby na doskonałą formę

Choć za aktorką już wiele lat na scenie, jak się okazuje, upływający czas traktuje z dystansem. Co robi, aby nie wyjść z formy? W wywiadzie dla gs24 powiedziała: "Poza tym, że dużo piję i palę, uprawiam również sport. Na przykład rano biegam, a po południu ćwiczę boks". Dodała też, że zwykle potrzebuje tygodnia, by doprowadzić się do takiego stanu, że mężczyznom zapiera dech w piersiach.

- Mam swoją dietę, swój sposób na wzmacnianie się i oczyszczanie organizmu z toksyn. Już dawno zrozumiałam, że człowiek starzeje się od kręgosłupa. Dlatego trzeba ćwiczyć kręgosłup, przede wszystkim mięśnie brzucha. Kiedyś miałam tak straszne bóle, że dosłownie się czołgałam. Nie chciało mi się żyć – mówiła Grażyna Szapołowska w wywiadzie dla gs24.

Aktorka dodała, że gdy zaczęła wzmacniać brzuch i kręgosłup u Przemka Salety, dolegliwości skończyły się jak ręką odjął.

Urodziny Grażyny Szapołowskiej

Aktorka uważa, że kobiecie nie potrzeba wiele, aby o siebie zadbać. "Świeże powietrze, trochę gimnastyki, trochę seksu, trochę książki, trochę przespanych nocy..." – tłumaczy w wywiadzie z GS.24. Tam opowiedziała też o swojej diecie:

- Od czasu do czasu stosuję trzy dni głodówki. Piję wtedy tylko wodę z odrobiną miodu i pieprzu cayenne. Biorę dużą butelkę mineralnej, dodaję trzy łyżki miodu i wsypuję pół torebki pieprzu, po czym potrząsam to wszystko. Wypijam takie dwie butelki dziennie, nic więcej. Pieprz kajen powoduje, że płuca się oczyszczają. To dla mnie ważne, bo sporo palę. W czasie diety oczyszczającej odstawiam jednak papierosy. Poza tym dużo chodzę. Piję swoją miksturę, spaceruję, piję, spaceruję, i tak w kółko – tłumaczy aktorka. Dodaje też, że sposób ten zna… od swojej babci.

Jak zdradziła gwiazda w wywiadzie dla „Wprost”, udało jej się także ograniczyć gluten, jednak nie po to by chudnąć, a ze względu na samopoczucie:

- Długo się zastanawiałam, dlaczego źle się czuję. Pod okiem dietetyka odstawiłam gluten i wtedy mój organizm mnie zaskoczył. Poczułam się zupełnie inaczej – wyjaśnia. Zaznacza jednak, że nie zrezygnowała z niego całkowicie, a w 70 proc., jednak to wystarczyło, by poczuła się lepiej.

Grażyna Szapołowska jest szanowaną i rozpoznawaną na całym świecie aktorką. Grała w takich produkcjach jak "Tylko mnie kochaj", "Korona królów" czy "Pan Tadeusz". Gwiazda była trzykrotnie zamężna. Jej aktualnym partnerem życiowym jest aktor i przedsiębiorca, Eryk Stępieniewski.

Grażyna Szapołowska o stosunku młodzieży do osób starszych: Ciągle brakuje szacunku. Szalenie mnie razi ich słownictwo. Zobacz video:

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: www.wprost.pl gs24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości