Gwiazdy

Staszek Karpiel-Bułecka wspomina początki kariery. "Mieliśmy repertuar składający się z trzech kawałków"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Izolda Sanetra
Góralskie studio nagrań Staszka Karpiela-Bułecki
Góralskie studio nagrań Staszka Karpiela-Bułecki Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVNGóralskie studio nagrań Staszka Karpiela-Bułecki

Staszek Karpiel-Bułecka od 11 lat jest wokalistą zespołu "Future Folk". Do tej pory grupa wydała dwa albumy. Kiedy pojawi się kolejny? Jak wyglądała ich droga do sukcesu? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

"Future Folk" - początki zespołu

Staszek Karpiel-Bułecka to znany piosenkarz i osobowość telewizyjna. W 2011 roku został wokalistą zespołu "Future Folk", z którym wydał dwa albumy: "Zbacowanie" i "Zbójnicki After". - Spotkaliśmy się 11 lat temu i tak trwamy do dziś, jak stare dobre małżeństwo - opowiada wokalista. - Minęło to jak jeden dzień - dodaje członek grupy Szymon Chyc-Magdzin.

Zespół szybko zdobył liczną grupę fanów. Wszystko zaczęło się od singla "Janko", który okazał się hitem nie tylko wśród fanów muzyki elektronicznej z wpływami folku góralskiego. "Future Folk" występował też w programach telewizyjnych i na najpopularniejszych polskich festiwalach.

Staszek Karpiec-Bułecka - kariera muzyczna

Jak artyści wspominają początki kariery muzycznej? - Nasz pierwszy koncert grany był w Nowym Targu, a mieliśmy repertuar składający się z trzech kawałków - opowiada Staszek. Jednak to nie przeszkadzało publiczności, wręcz przeciwnie wspaniała energia muzyków sprawiła, że występ grupy okazał się wielkim sukcesem.

- Na samym początku dużo ludzi myliło Staszka z Sebastianem - wyjaśnia Szymon Chyc-Magdzin. - Była taka Pani, która była na całym koncercie i przychodzi po nim i mówi "ja was znam", a ja mówię "Zakopower", a ona "tak!" - śmieje się wokalista.

W 2021 roku zespół obchodził 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji artyści postanowili stworzyć nowy materiał. Trzeci album ukaże się już w te wakacje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości