Gwiazdy

Wielka niespodzianka dla fanów filmu "Her". Po 8 latach od premiery, do sklepów trafił winyl ze ścieżką dźwiękową

Gwiazdy

Cover video/x-news

Pamiętacie trzymający w napięciu melodramat "Her" z 2013 roku? Dla fanów oscarowej produkcji, jak i prawdziwych melomanów mamy dobrą wiadomość. 19 marca odbyła się premiera winylowego krążka ze ścieżką dźwiękową z filmu. Wydanie jest już dostępne w sprzedaży. My postanowiliśmy przypomnieć nieco fabułę produkcji z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

Film "Her" - oblicze nowoczesnych relacji

Film "Ona" to amerykański melodramat z elementami fantastycznonaukowymi w reżyserii i według scenariusza Spike'a Jonze'a. Niezwykła historia miłosna opowiada o losach samotnego pisarza Theodore (Joaquin Phoenix), który pewnego dnia zakupuje system operacyjny, spełniający wszystkie potrzeby użytkownika. Tak poznaje "Samanthe" (Scarlett Johansson), wirtualny, kobiecy głos, który wyróżnia się niesamowitą wrażliwością, wnikliwością i poczuciem humoru, a także zaangażowaniem. Rozmowa z nowoczesną technologią staje się na tyle bliska i intymna, że między główny bohaterem, a "partnerką od rozmów" rozwija się romans. Choć trudno uwierzyć, by człowiek mógł zakochać się w czymś, co realnie nie istnieje, postęp technologiczny i jego rzeczywiste oblicze znacząco wpłynęły na psychikę głównego bohatera, który po rozstaniu mierzył się z ogromnym problemem nawiązywania żywych relacji międzyludzkich. Bezpieczną przestrzenią stał się dla niego wirtualny świat, co wyjaśnia, dlaczego tak komfortowo czuł się podczas szczerych rozmów ze sztuczną inteligencją.

Cała akcja filmu "Ona" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, która zdominowana jest przez wirtualne media i technologię. Już sama praca głównego bohatera daje nam do myślenia, jak daleko posunięte konsekwencje niesie rozwój nowych systemów operacyjnych. Czym zajmuje się Theodore? Mężczyzna jest copywriterem, pracuje w korporacji, która pisze listy w imieniu ludzi. Można więc powiedzieć, że jest pośrednikiem w przekazaniu emocji, na które zabiegane społeczeństwo nie ma czasu. Choć idealnie idzie mu przelewanie cudzych uczuć na klawiaturę laptopa, sam ma z tym jednak ogromne problemy. Jego introwertyczne usposobienie, tęsknota za żoną i desperackie pragnie kontaktu z drugą osobą, sprawiają, że pomocy zaczyna szukać w wirtualnym, wyimaginowanym świecie.

Światowa premiera filmu odbyła się 12 października 2013 roku w ramach Nowojorskiego Festiwalu Filmowego. Następnie film został zaprezentowany 11 listopada na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie, na którym Scarlett Johansson otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.

W produkcji podziwiać możemy gwiazdorską obsadę. Oprócz Joaquina Phoenixa i Scarlett Johansson, zagrali również: Amy Adams, Rooney Mara, Chris Pratt, Olivia Wilde czy Matt Letscher.

Ścieżka dźwiękowa z filmu "Her"

Na ten moment czekali wszyscy melomani. Po ośmiu latach od premiery filmu "Her" w sklepach nareszcie ukazał się winyl ze ścieżką dźwiękową.

Utwory wykorzystane w melodramacie docenili nie tylko widzowie, ale i krytycy. W 2014 roku film otrzymał wiele nominacji do Oscara, w tym także w kategorii "Najlepsza muzyka oryginalna".

Autorem muzyki jest Arcade Fire - kanadyjski zespół indierockowy założony w 2003 roku w Montrealu przez małżeństwo Wina Butlera i Régine Chassagne. Znaczącą pozycję na rynku oraz uznanie krytyków przyniósł mu debiutancki album "Funeral" z 2004 roku. Grupa otrzymała wiele nagród, m.in.: Grammy Award za Album Roku (2011), Juno Award za Album Roku (2011) i Brit Award za Najlepszy Międzynarodowy Album.

Winylowe wydanie od 19 marca dostępne jest już w sklepach. Na krążku znajdują się takie utwory jak:

LP: 1A

1. Sleepwalker

2. Milk and Honey #1

3. Loneliness #3 (Night Talking)

4. Divorce Papers

5. Morning Talk/Supersymmetry

6. Some Other Place

7. Song on the Beach

LP: 1B

1. Loneliness #4 (Other's People Letters)

2. Owl

3. Photograph

4. Milk and Honey #2

5. We're All Leaving

6. Dimensions

SAG Awards za nami. Jennifer Aniston, Brad Pitt i Joaquin Phoenix ze statuetkami

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Budka Suflera w hołdzie Romualdowi Lipko. "Wiedział, że muzyka to jedyne, co po nim pozostanie"

Muzyka, sport i optymizm, czyli pasje Maryli Rodowicz. "Uśmiecham się i do przodu!"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości