Gwiazdy wspominają zimowiska z czasów dzieciństwa. "Było wspaniale"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Zimowe szaleństwa, kontuzje i śnieżne fortyfikacje

Styczeń to miesiąc, kiedy w Polsce rozpoczynają się w Polsce długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Dzieci z nieskrywaną radością przygotowują się do beztroskiego, dwutygodniowego wypoczynku. Jazda na nartach, lepienie bałwana czy wojna na śnieżki to zaledwie część atrakcji, które kojarzą się z tym szczególnym czasem. W Dzień Dobry TVN o zimowych aktywnościach i zabawach z dzieciństwa opowiedzieli aktorzy Paulina Kondrak i Rafał Cieszyński oraz dziennikarz Jakub Porada.

Zimowe zabawy i kontuzje

Ferie zimowe to wyjątkowy czas dla dzieci w każdym wieku. Nic w tym dziwnego, zabawy w śniegu zwykle przynoszą dużo radości, pozwalają też choć na chwilę oderwać szkolnej codzienności. Okazuje się jednak, że beztroskie figle czasem stanowią źródło poważnych kłopotów. Przekonał się o tym Jakub Porada, który jako kilkuletni chłopiec nabawił się zimą groźnej kontuzji. Podczas zabawy z innymi dziećmi tak mocno przygryzł sobie język, że niezbędna okazała się interwencja chirurga.

- Pamiętam dobrze wizytę w szpitalu, gdzie ten język dość szybko na szczęście przyszyto - wspominał dziennikarz, jednocześnie podkreślając, że to zdarzenie pozwoliło mu wyciągnąć cenne wnioski na przyszłość. - Faktem jest, że od tamtej pory jak biegnę, to nigdy nie wystawiam języka - wyznał Jakub Porada z uśmiechem.

Zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wspomnienie uroków zimowiska

Ciekawymi wspomnieniami dotyczącymi ferii zimowych może pochwalić się również Paulina Kondrak. Aktorka od najmłodszych lat uwielbiała śnieg i z niecierpliwością oczekiwała na nadejście chłodniejszych miesięcy. Wszystko to za sprawą oryginalnej atrakcji, którą przygotowywali dla niej bliscy.

- Mam takie dosyć urocze wspomnienie, że zamiast konika rodzina organizowała mi zaprzęg z psa. To był przepiękny husky, był bardzo silny i spacerowaliśmy sobie po lesie. Było wspaniale - przyznała Paulina Kondrak. Dodała też, że zabawa sprawiała jej niezwykłą przyjemność do momentu, w którym sama postanowiła przywiązać zwierzę do sanek. Skończyło się to niezwykle bolesnym upadkiem.

Rafał Cieszyński jako dziecko spędzał zimowiska w znanych polskich kurortach. Rodzinne wyprawy do Rabki czy Wisły pozwalały mu odkrywać uroki jazdy na sankach. Niestety w jego przypadku także nie obyło się bez drobnej kontuzji.

- Pamiętam jak dziś, że byliśmy w jakimś pensjonacie, gdzie były dosyć wysokie schody i stwierdziłem, że mimo, że już jeździłem na sankach przez cały dzień, to jeszcze sobie "dojeżdżę" - wyznał aktor, który z pewnością nigdy nie zapomni odważnego wyczynu z czasów dzieciństwa. - Do dzisiaj mam taki troszkę przekrzywiony nos, tak że jest pamiątka - podsumował Rafał Cieszyński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/ East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości