Jakub Porada

  "Z cenami jest trochę jak z giełdą".

  "Było wspaniale".

  Jakub Porada wychodzi do swoich czytelników z antidotum na gorsze dni. Z jego najnowszej książki dowiemy się, jak przestać się zamartwiać, zorganizować dzień w pracy, podróżować za grosze. Dziennikarz podzielił się z czytelnikami sposobami na to, jak zarobić ekstra pieniądze, osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie, czerpać radość z nauki. W Dzień Dobry TVN dziennikarz opowiedział o swoich inspiracjach, dzięki którym napisał książkę.

  Na naszym dachu : Krzysztof "KASA" Kasowski i Jakub Porada w utworze: "1.9.8.5."! Jak Wam się podobało?

  Badania czytelnictwa wskazują, że aż jedna trzecia kupowanych przez Polaków książek to poradniki. Czy tego typu lektura naprawdę nam służy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza Jakuba Poradę i coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego. Co według nich powinien zawierać skuteczny poradnik?

  Jakub Porada postanowił spędzić wakacje w polskich górach. Wybrał się do Ustronia i Wisły. Dziennikarz stawia zwykle na aktywny wypoczynek. Co udało mu się zobaczyć podczas pieszych wycieczek? Czy zdecydował się też na rowerową wyprawę po górach? I Co urzekło go w Beskidach?

  W tym tygodniu Jakub Porada zabrał nas nad Zalew Wiślany. Zobaczcie jakie atrakcje warto, zdaniem naszego podróżnika, zobaczyć w tym pięknym zakątku Polski.

  "Gdyby połączyć wszystkie wędrówkowe szlaki Austrii można by okrążyć niemal całą Ziemię". Jakub Porada spakował plecak i ruszył na wyprawę po "zielonym sercu Austrii". Odwiedził miasteczko, w którym jest więcej drzew niż mieszkańców i poznał fajną dziewczynę! Zmęczony podróżnik zakończył całodzienną wyprawę wędzoną przekąską pod gołym niebem.

  Jeśli ktoś marzy o aktywnym weekendzie, to powinien wybrać ponad 300-kilometrową naddunajską ścieżkę rowerową. Sieć szlaków rowerowych w Austrii jest świetnie rozbudowana, rower można przywieźć ze sobą, albo wypożyczyć go na miejscu. Szlaki prowadzą wzdłuż gór, jezior i rzek. Tamtejsze trasy sprawdził Jakub Porada. Zobaczcie, co go zachwyciło.

  Austria to nie tylko Wiedeń. Pozostałe austriackie miasta również tętnią życiem kulturalnym. Nie brakuje tam teatrów, oper ani muzeów. Sprawdzić to postanowił dziennikarz Jakub Porada, który zwiedził między innymi jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie - Ars Electronica Center, ale nie tylko. co jeszcze ujęło go w Linz?

  Przegląd prasy zrobił dla widzów Jakub Porada. Zwrócił uwagę m.in. na spór o Trybunał Konstytucyjny i film o popularnym skoczku brytyjskim Eddie the Eagle.

  W subiektywnym przeglądzie prasy ostatnie wydarzenia w Polsce i na świecie skomentował dziennikarz TVN Jakub Porada. Zobaczcie, jakie tematy wybrał dla Was.

  Dziennikarze starają się pracować na podstawie scenariusza. Bywa jednak tak, że wokół zaczynają dziać się sceny, na które trzeba zareagować i wtedy o zabawną wpadkę nietrudno. Nie ominęło to też prowadzących Dzień Dobry TVN - swego czasu Dorotę Wellman próbował "sodomizować" na wizji jamnik, a całkiem niedawno Marcinowi Prokopowi eksplodowało krocze. Czy zabawne wpadki mieli nasi goście, dziennikarze: Krzysztof Skórzyński, Jakub Porada i Adam Kornacki?

  Fundacja "Pomaganie jest trendy" zaprosiła do projektu gwiazdy, które miały przeczytać jedną bajkę. Trudność polegała na tym, że każda z osób czytała tylko po jednym zdaniu, nie wiedząc, jak to będzie współgrało z narracją pozostałych. Co jest celem akcji? I czy trudno było namówić gwiazdy do udziału w projekcie?

  Kruszyniany od wieków nazywane są wioską tatarską. Znajdują się na Podlasiu, tuż przy granicy z Białorusią. Odwiedził je Jakub Porada. Jakie atrakcje czekały tam na niego? Jak wygląda jurta? Jakub zaprzyjaźnił się też ze strasznym zwierzem, na którego natknął się podczas wędrówki po Puszczy Knyszyńskiej. Potwora nazwał pieszczotliwie Maciusiem :)

  Fundacja Omeny Mensah zorganizowała sesję zdjęciową ze znanymi osobami, która ma promować ideę tolerancji. Czy Dorota Gardias, Tomasz Kowalski, Jacek Pałasiński, Michał Piróg, Jakub Porada, Andrzej Sołtysik, Tomasz Olejniczak często spotykają się z objawami nietolerancji? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry Agnieszka Jastrzębska.

  Tym razem Jakub Porada zabrał widzów Dzień Dobry TVN na Półwysep Helski, który - jak się okazuje - znajduje się wśród 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata. Ile czasu zajmuje podróż z Warszawy, Poznania i Wrocławia? Czy umiejętność prasowania na desce przydaje się podczas lekcji kitesurfingu? Gdzie można zjeść dobrego turbota? Gdzie najlepiej pojeździć na rowerze? Jakub spotkał się też z kilkoma ładnymi foczkami ;)

  Szczecin leży 100 kilometrów od morza, a od Warszawy prawie 600, ale dzięki autostradzie ze stolicy można tam dojechać w ok. 5 godzin. W jakim czasie dojedzie się z Gdańska, Wrocławia i Poznania? Jakie eksponaty można zobaczyć w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji? W którym miejscu w Szczecinie można zobaczyć piękny dywan z krokusów? Jakie inne atrakcje można znaleźć w tym mieście? Sprawdził to dla widzów Dzień Dobry TVN Jakub Porada.

  Beskid Śląski - to tam zabrał widzów Dzień Dobry TVN Jakub Porada. Ile czasu zajęła mu podróż z Warszawy do Ustronia? Jakie atrakcje czekają na turystów w Leśnym Parku Niespodzianek? Jak można się dostać na Czantorię? Jak wyglądają tamtejsze jaskinie?

  Gołdap to miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim oddalone zaledwie 3 km od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Jakub Porada postanowił tam zabrać widzów Dzień Dobry TVN. Jak tam dojechał? Dlaczego tam się wybrał? Co znajduje się w dawnej kwaterze Luftwaffe? Jak wyglądają tamtejsze tężnie?

  Jakub Porada zabrał nas tym razem na polski biegun zimna. Określa się tak Mazury Garbate, które słyną nie tylko z mroźnego powietrza, ale również z najczystszego. Jak tam można dojechać? Ile czasu trwa podróż? Dlaczego chciał nam pokazać wieś Ściborki? Co tam robił? Czym się poruszał po okolicach? Jak mu się spało na dworze w temperaturze poniżej zera?

  To jedno z najstarszych miast w Polsce. Najbardziej znane z festiwalu muzycznego. Jakub Porada udał się do Hogwartu, który mieści się właśnie w Opolu. Tam spotkał uczniów ze szkoły magii oraz...

  Lublin to największe miasto na wschód od Wisły, położone na Wyżynie Lubelskiej i zarazem wielki ośrodek kulturalny. Jakub Porada uznał, że warto je zobaczyć. Po ilu godzinach tam dojechał? Co zobaczył w lubelskim zamku? Jakich przysmaków tamtejszej kuchni spróbował? Co to są pipki? Czy spodobał mu się Lublin?

  Tym razem Jakub Porada zabrał nas na Kaszuby. Jak szybko można tam dojechać z różnych części Polski? Jakie danie regionalne zaproponowano mu pierwszego dnia? Jak mu wyszło granie na akordeonie? Gdzie na Kaszubach wszystko stoi na głowie? I dlaczego Jakub Porada ocenzurował fragment swojego reportażu?

  Jedno miasto - trzy kultury: polska, romska oraz żydowska. Do tego Dunajec i początek Karpat. Takie cuda tylko w Tarnowie. Jak długo jedzie się z Warszawy do Tarnowa? Co można zobaczyć w Bazylice katedralnej w Tarnowie i Tarnowskim Muzeum Etnograficznym? Dla Dzień Dobry TVN sprawdzał to Jakub Porada. Czy musiał odpocząć po tańcu z pięknymi Romkami? Udało mu się zrobić tarninowe korale?

  Jakub Porada o urokach Roztocza słyszał od dziecka. W końcu postanowił się tam wybrać. Jak można dojechać na Roztocze? Co to jest pędzok? Jak atrakcje czekają nas w Szczebrzeszynie? Jakie pyszności serwuje bardzo znana zagroda w Guciowie? Czy koniki polskie, zamieszkujące Roztoczański Park Narodowy, są łagodnymi stworzeniami? Co jeszcze Jakub Porada zobaczył na Roztoczu?

  Dotarcie do Gdańska zajęło mu sześć godzin. Tym razem Jakub Porada udał się nad Motławę. Risotto ze słonecznika i murale. Co jeszcze udało się Jakubowi odnaleźć w nieco zapomnianych zakątkach Gdańska?

  Koziołki trykają się tam rogami, a osiołki mogą już bezkarnie baraszkować na wybiegu. Tym razem Jakub Porada obrał kierunek: Wielkopolska. Poznań to dobrze skomunikowane miasto. Jednak tym razem Jakub potraktował Poznań jako punkt przesiadkowy. Udał się na wielkopolską wieś. To tu mógł mieć miejsce Chrzest Polski.

  Bieszczady tak spodobały się Jakubowi Poradzie, że postanowił w nich zostać nieco dłużej. Okolice Jeziora Solińskiego, bieszczadzka kolejka wąskotorowa i zagroda z żubrami - to koniecznie trzeba zobaczyć w Bieszczadach. A kiedy już zgłodniejecie wybierzcie się do kultowej restauracji w Smolniku na pieczeń z dzika. Co jeszcze można zobaczyć w Bieszczadach i dlaczego warto tam wracać? Skorzystajcie z rad Jakuba Porady.

  Tym razem Jakub Porada wybrał się na południowo-wschodni cypel Polski. Jakie miejsca zwiedził? Co w nich zobaczył? O tym w kolejnym odcinku cyklu Pora na Polskę.