Czy mężczyźni chętnie obchodzą walentynki? "Malediwy nie pomogą, jeżeli coś jest między ludźmi nie tak"

389A7123
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mężczyźni i presja idealnych walentynek
Mężczyźni i presja idealnych walentynek
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
Pełnosprawni w miłości
Pełnosprawni w miłości
Jakie danie na randkę Małgorzata Socha zaserwowała swojemu mężowi?
Jakie danie na randkę Małgorzata Socha zaserwowała swojemu mężowi?
Jak znaleźć partnera na portalu randkowym?
Jak znaleźć partnera na portalu randkowym?
Kto płaci za pierwszą randkę?
Kto płaci za pierwszą randkę?
Święto zakochanych to idealna okazja, by w wyjątkowy sposób spędzić czas z bliską sercu osobą i podkreślić - bardziej niż na co dzień - że darzymy ją uczuciem. Zwykle to kobiety przykładają większą wagę do celebrowania walentynek. A jak to wygląda z perspektywy panów? Czy czują się zobowiązani, żeby 14 lutego przygotować perfekcyjną randkę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli aktor Bartosz Kasprzykowski, dziennikarz Jakub Porada oraz bloger Michał Będźmirowski.

Walentynki oczami mężczyzn

Bartosz Kasprzykowski jest w szczęśliwym związku z Tamarą Arciuch. Co roku z powodu zawodowych obowiązków świętują walentynki w innym terminie, niż wskazuje kalendarz. Jednak dla aktora nie ma to większego znaczenia, bo, jak podkreślił, celebruje miłość przez 12 miesięcy.

- Mam trochę problem z tym świętem. Zawsze się tak zdarza, że sam 14 lutego jest obchodzony dziwnie u nas, bo przeważnie w pracy, więc przenosimy to na inny dzień - powiedział Bartek Kasprzykowski. - Jestem jednym z tych facetów, którzy twierdzą, że walentynki trzeba rozproszyć na cały rok, tak je po prostu rozsypać, żeby to się działo w mniejszych porcjach, żeby stale przypominać o tym uczuciu - dodał nasz gość.

Dziennikarz Jakub Porada również nie skupia się na tym, by 14 lutego był wyjątkowo obchodzony.

- Faktem jest, że ja też wielokrotnie w przeszłości musiałem walentynki ustawić jako drugie w kolejności, za pracą. Nasze zawodowe obowiązki często sprawiają, że zmienia się ten termin. Jestem z pokolenia, w którym walentynki stosunkowo od niedawna są obchodzone. Myślałem o tym ostatnio, kiedy w mojej świadomości walentynki zaistniały i wyszła mi jakaś połowa lat 90. - stwierdził Porada.

Święto zakochanych z perspektywy panów

A jakie podejście do święta z 14. lutego ma bloger Michał Będźmirowski?

- Uwielbiam walentynki, ale nie ze względu na to, że to jest taki jeden wyjątkowy dzień. Jak cofnę się pamięcią do szkoły podstawowej, kiedy to wkładaliśmy do piórnika walentynki naszym potencjalnym miłościom, to są wspomnienia, które są do dziś. Lubię ten klimat chociażby związany z pójściem do galerii, gdzie jest wysyp serduszek, gdzie ludzie się przytulają. Fajnie, że na mapie kalendarza jest jeden taki dzień - przyznał Będźmirowski.

Zdaniem Jakuba Porady, jeśli pary z wieloletnim stażem mają problem w związku, to nawet najlepsza walentynkowa kolacja czy zagraniczny wyjazd nie pomogą w polepszeniu relacji.

- Ludzie z założenia, którzy są ze sobą, powinni lubić ze sobą przebywać. Czuć się po prostu dobrze, bo inaczej Malediwy nie pomogą, jeżeli coś jest między ludźmi nie tak - podsumował dziennikarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?