Styl życia

Kibicują skoczkom narciarskim już od 20 lat. "Wzorowaliśmy się na fanklubie Thomasa Morgensterna"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Robert Stockinger
Od 20. lat kibicują skoczkom
Od 20. lat kibicują skoczkom Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem to nie lada gratka dla oddanych miłośników sportów zimowych. W gronie kibiców zebranych w stolicy polskich Tatr znaleźli się członkowie największego w Polsce fanklubu skoków narciarskich. W Dzień Dobry TVN sympatycy wyjątkowej dyscypliny opowiedzieli o swojej pasji i fascynujących doświadczeniach związanych z kibicowaniem.

"November" - fanklub skoków narciarskich

Niezwykłą przygodę z kibicowaniem członkowie fanklubu "November" rozpoczęli 20 lat temu. Szeregi niezwykłego stowarzyszenia zasilają osoby, które z godnym podziwu zaangażowaniem śledzą poczynania skoczków narciarskich z całego świata.

Skoki narciarskie to czysta fizyka - EUROSPORT
Skoki narciarskie to czysta fizyka - EUROSPORT Źródło: Dzień Dobry TVN

- Wzorowaliśmy się na fanklubie Thomasa Morgensterna, który już nie skacze. My uznaliśmy, że kibicujemy nie tylko konkretnym skoczkom, tylko całej dyscyplinie - ocenił Marek Wielgus, jednocześnie podkreślając, że niezwykła pasja połączyła mieszkańców Bielska-Białej, ale także przedstawicieli odległych rejonów świata.

- Nawet za granicą mamy kilku członków. Nie ma ich tutaj z oczywistych powodów, ale nawet w Norymberdze są nasi ludzie - zauważył prezes fanklubu "November".

Skoki narciarskie łączą pokolenia

Fascynacja niezwykłą dyscypliną sportu to idealna podstawa do nawiązywania przyjaźni. Nie dziwi zatem fakt, że członkowie fanklubu "November" cieszą się swoim towarzystwem także poza trybunami skoczni.

- Spotykamy się razem, gdzie tylko się da - zapewnił Marek Wielgus. Dodał też, że w gronie miłośników skoków narciarskich znajdują się osoby w każdym wieku. Co więcej, zgrana grupa kibiców miała okazję przyglądać się rywalizacji zawodników w ramach wizytacji różnego rodzaju konkursów, w tym także prestiżowych, jak Turniej Czterech Skoczni czy mistrzostwa świata.

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości