Sport i fitness

Gdy zabraknie śniegu - wypróbuj nartorolki. Co trzeba o nich wiedzieć?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Choć w kalendarzu mamy zimę, to nie wszędzie w ostatnich dniach spadł śnieg i jazda na nartach nie jest możliwa. Alternatywą dla amatorów białego szaleństwa mogą być nartorolki. Jak na nich jeździć? Kto może uprawić ten sport? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nartorolki - co to jest?

Nartorolki to połączenie rolek i biegówek. Sprzęt doskonale sprawdzi się podczas ferii zimowych, zwłaszcza w te dni, kiedy nie będzie śniegu. - Mamy tutaj przykład nartorolek terenowych, które tym się różnią od klasycznych rolek, że mają duże pompowane koła. Jeździmy we własnych butach i mają hamulce - mówił Jerzy Buczkowski, prezes Pomorskiego Towarzystwa Rollskitourowego.

Warto dodać, że brak doświadczenia nie przeszkadza w tym, by zacząć swoją przygodę z nartorolkami. - W tym przypadku najlepiej nie kupować sprzętu, tylko na sam początek go wypożyczyć. Są w Polsce wypożyczalnie tak, jak np. tutaj u nas w Trójmieście - dodał.

Nartorolki. Jakie korzyści daje jazda?

Zaletą nartorolek jest to, że jazda na nich zmusza do pracy niemal wszystkie mięśnie. - To sport, który bardzo rozwija ogólną wydolność fizyczną. Rozwija koordynację, balans ciała, spostrzegawczość, może być sportem samym w sobie, ale może być sportem uzupełniającym dla wielu dyscyplin, np. do triathlonu, kolarstwa, narciarstwa biegowego - mówił Jerzy "Jodyna" Buczkowski.

Czy można samemu zacząć naukę jazdy na nartorolkach? - Zawsze najlepiej jest wciąć instruktora, z tego względu, żeby nauczyć się podstawowych, dobrych ruchów, które zaprocentują tym, że będziemy jeździć szybciej, bezpieczniej - mówił Michał Czarnecki z Pomorskiego Towarzystwa Rollskitourowego.

Nasza reporterka spróbowała swoich sił w jeździe na nartorolkach. Jak jej poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości