rolki

  rolki

  Rolki to sprzęt sportowy przeznaczony do dużej eksploatacji. Wybierając rolki, powinniśmy wziąć pod uwagę ich jakość, która przełoży się na bezpieczeństwo, komfort jazdy, a także ich czas przydatności. Buty rolek powinny idealnie leżeć na naszej stopnie, aby zapewnić maksymalną stabilizację dla kostki. Co jeszcze jest ważne przy wyborze rolek? Jakie rolki kupić do jazdy miejskiej?

  Okazuje się, że przygotowania do sezonu narciarskiego można rozpocząć bez obecności śniegu. Pomaga w tym dyscyplina sportowa o nazwie inline alpine. Na czym polega? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak, trenerka narciarstwa, ale także zawodniczka młodego sportu.

  Rolki rekreacyjne skierowane są do osób uczących się jeździć na łyżworolkach. Umożliwiają swobodną jazdę na równym i płaskim terenie miejskim, jednak posiadają szereg ograniczeń. To idealny sprzęt dla początkujących i tych, którzy jazdę na rolkach traktują jako dodatkową aktywność fizyczną. Sprawdź przewodnik po rolkach rekreacyjnych.

  Jaki pomysł na Dzień Dziecka ma Daria Ładocha? Zobaczcie jakie atrakcje zorganizowała dla Laury i Matyldy. A Wy, macie już pomysł na prezent dla swoich pociech?

  Dzieci z Domu Dziecka nr 7 w Łodzi marzą, aby na rolkach przemierzyć ulice Barcelony. Skąd wziął się ten pomysł? Co dzieci chciałyby zobaczyć w stolicy Katalonii? Ile potrzebują pieniędzy na tę podróż? W Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych rolkarzy i ich wychowawców: Artura Bryńskiego i Wiolettę Kawczyńską.

  Zosia Brzezińska dopiero od 2 lat regularnie jeździ na rolkach i odbywa treningi. W ciągu tak krótkiego czasu udało jej się zdobyć aż dwa razy tytuł Mistrzyni Polski: w stylu classic i classic pair. Jej trenerką i mentorką została Klaudia Hartmanis - Multimedalista Mistrzostw Świata i Europy. Jak wygląda ich relacja? Jak to się stało, że Zosia zaczęła jeździć na rolkach? I gdzie mistrzynie odbywają swoje treningi?

  Czy Polacy to aktywny naród? Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. Sprawdzić to postanowił nie kto inny, jak Filip Chajzer. Jak dbamy o formę i co oznacza dla nas witalność? Dziennikarz Dzień Dobry TVN dotarł do badań, z których wynika, że dla 47% Polaków witalność to przede wszystkim aktywność fizyczna, ale nie tylko. Co jeszcze?

  Profesor dr hab. Jan Ślężyński ma 85 lat i swoją sprawnością zawstydza swoich młodszych kolegów z uczelni. Lubi jazdę na rolkach, nartach, pływanie, bez problemu stanie na rękach - dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Nadal jest czynny zawodowo. Pokazał nam próbkę swoich możliwości. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i zmotywowani do działania.

  Oboje są czołowymi zawodnikami prestiżowego teamu rolkowego na świecie SEBA. Zdobyli w swojej karierze wiele tytułów mistrzowskich. Ona na rolkach zaczęła jeździć już jako dziecko, a on nieco później. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli mistrzowie w slalomie na rolkach Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski. Opowiedzieli nam o swojej pasji do rolek. Czym różnią się zwykłe rolki od tych do slalomu? Ile trzeba trenować, aby wykonywać triki na rolkach?

  Na plaży w Ustce Olvier Janiak spotkał się z Rafałem Maślakiem, który - uwaga - uczy się jeździć na rolkach! Jego nauczycielką jest Aleksandra Goss, Mistrzyni Świata w jeździe szybkiej na rolkach. Czy Rafał Maślak jest pojętnym uczniem? I komu, jeżdżąc na rolkach, chce pomóc?

  To sport, który w 99 procentach należy do kobiet, a mężczyźni są daleko w tyle. Roller derby w USA to już tradycja. W Polsce od roku zyskuje popularność. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak przyglądał się wyczynom dziewczynom na kółkach.

  Emil Rau to łowca fotoradarów, nazywany „Polskim Zorro”, prywatnie właściciel firmy transportowej. Na antenie TVN Turbo poprowadzi program „Emil łowca fotoradarów”. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, skąd wzięło się jego zainteresowanie fotoradarami.

  Zobaczcie, co wicemistrzowie Europy w jeździe na rolkach we freestyle potrafią zrobić z rolkami :) Przed Wami Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski!