Gwiazdy

Ewa Kopczyńska wybudziła się ze śpiączki. Aktorka potrzebuje pieniędzy na leczenie

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook
Pacjentka na szpitalnym łóżku

Ewa Kopczyńska w grudniu 2020 roku zapadła w śpiączkę na skutek pęknięcia tętniaka w mózgu. Aktorka wybudziła się i walczy o zdrowie. Koszt rehabilitacji to 250 tysięcy złotych. Koledzy z teatru zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

Ewa Kopczyńska wybudziła się ze śpiączki

Ewa Kopczyńska od ponad 30 lat związana jest ze śląskimi scenami teatralnymi. Wystąpiła również w kilku produkcjach telewizyjnych. Jej przygodę ze sztuką przerwała choroba. Pod koniec 2020 roku aktorka trafiła do szpitala i zapadła w śpiączkę, z której wybudziła się po kilku tygodniach. Gdy odzyskała przytomność, nie mogła mówić, ruszać się ani samodzielnie jeść. Była sparaliżowana, a jej stan określano jako ciężki.

Już wtedy z pomocą pospieszyli aktorzy ze środowiska teatralnego, którzy na początku 2021 roku zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz koleżanki z pracy. Zdobyta wówczas kwota pokryła koszty doraźnego leczenia. Rehabilitacja z czasem przyniosła pozytywne skutki.

- Oddycha samodzielnie, mówi. Jest z nią kontakt. Ma porażoną lewą stronę ciała - czytamy o aktualnym stanie zdrowia artystki w komunikacie przedstawicieli śląskiego ośrodka kulturalnego.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Bliscy Ewy Kopczyńskiej podkreślają, że aktorka musi być pod stałą opieką medyków i wymaga dalszej, kosztownej rehabilitacji, której koszt opiewa na 250 tysięcy złotych. Mowa o rocznym specjalistycznym leczeniu w prywatnej placówce.

Ewa Kopczyńska - zbiórka pieniędzy na leczenie

Na Facebooku na profilu Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach pojawiła się informacja o zorganizowanej zbiórce pieniędzy na rzecz Ewy Kopczyńskiej. Dyrekcja ośrodka kulturalnego zachęca przybywających na spektakle widzów do składania datków.

- 19 lutego, przed oraz po spektaklu "Piąta strona świata", we foyer teatru zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację Pani Ewy. Liczymy na szczodrość Waszych serc! - napisano w ogłoszeniu.

Pieniądze można wpłacać również na stronie Pomagam.pl.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Sorrasak Jar Tinyo/Getty Images

Pozostałe wiadomości