Dunstan Bruce wspomina hit zespołu Chumbawamba: "Zapewnił mi bezpieczeństwo finansowe"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Jarosławski/Sandra Hajduk-Popińska
Dunstan Bruce z wizytą w Polsce
Dunstan Bruce z wizytą w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Dunstan Bruce to współzałożyciel zespołu Chumbawamba. Jak artysta wspomina swoją przygodę z nieistniejącą już grupą? Co dzisiaj porabia? O tym opowiedział w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

Dunstan Bruce - były frontman zespołu Chumbawamba

Brytyjski zespół został założony w 1982 roku. Choć w 2012 roku ogłosił zakończenie działalności, to ich utwór "Tubthumping" wciąż jest żywy.

- Kocham ten utwór. Totalnie go uwielbiam. Jestem z niego naprawdę dumny. Poza tym pozwolił mi na to, by żyć kreatywnie i twórczo. Dzięki niemu mogłem robić rzeczy artystyczne, których pewnie bez jego sukcesu nigdy nie mógłbym stworzyć, np. ten teatralny monolog, z którym tu przyjechałem. Ten utwór zapewnił mi pewne bezpieczeństwo finansowe, co jest ważne dla każdego artysty. Wciąż go wykonuję, wciąż się cieszę, słysząc go w telewizji lub w jakimś filmie - tłumaczył Dunstan Bruce w Dzień Dobry TVN.

Jak dodał twórca filmowo-teatralny, piosenka ma uniwersalne przesłanie dla wszystkich generacji.

Chumbawamba - co oznacza?

Dunstan Bruce wyjaśnił, co kryje się za nazwą zespołu. - Tak naprawdę to słowo nie znaczy nic konkretnego, choć wersje się zmieniały na przestrzeni lat. Wymyśliliśmy różne wytłumaczenia, co ono oznacza. Najwcześniejsze jest takie, że miałem sen o tym, że "chumba" to tabliczka na wejściu do męskiej toalety, a "wamba" do damskiej. Kolejne to takie, że istnieje teoria, że jeśli dasz szympansowi maszynę do pisania, to w końcu napisze jakieś słowa z dramatu Szekspira. My, wymyśliliśmy, że napisał naszą nazwę. Ta historia była ostatnią - mówił angielski muzyk.

Nowy monodram artysty pełen jest punkowej energii i ciętego humoru. A co dzisiaj dla muzyka oznacza bycie punkiem? Przeciwko czemu się buntuje? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Jarosławski/Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości