Renata Gabryjelska wróciła do modelingu. "Ciało to wszystko pamięta"

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Magda Nabiałczyk
Renata Gabryjelska: Nie sądziłam, że po 50-te będę modelką
Renata Gabryjelska: Nie sądziłam, że po 50-te będę modelką Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Renata Gabryjelska to prawdziwa kobieta orkiestra. Zaczynała jako modelka, studiowała prawo, marketing, została reżyserem. Po latach postanowiła jednak wrócić przed obiektyw. Gabryjelska pokazuje, że kobiety po 50 nie muszą się ograniczać.

Renata Gabryjelska wraca do modelingu

Renata Gabryjelska była gwiazdą lat 90., a karierę rozpoczynała jako modelka. Występowała w telewizji, brała udział w wielu sesjach zdjęciowych, pracowała również jako aktorka. W 2003 roku usunęła się z życia publicznego - poszła na studia z myślą o pracy poza show-biznesem.

Filmy i seriale

Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

- Wydawało mi się, że mając te 30 lat muszę mieć konkretny zawód, bo nie wyobrażałam sobie wtedy, że modelką można być mając 50 lat - przyznała.

Gabryjelska została zachęcona do powrotu przed obiektyw w agencji modelingowej. Szukała tam twarzy do nowego filmu dokumentalnego. - Nie spodziewałam się, że ktoś dostrzeże we mnie potencjał, to duże zaskoczenie wrócić do modelingu - mówiła. Renata dodała również, że początkowo bardzo się stresowała. Okazało się jednak, że z pozowaniem jest jak z jazdą na rowerze: - Ciało to wszystko pamięta. To jest "PYK" i się dzieje magia - opowiadała.

Co dziś robi Renata Gabryjelska?

Po odejściu z życia publicznego Gabryjelska skończyła studia prawnicze, a następnie szkoliła się w kierunku reżyserii filmowej. - Ostatnie 15 lat życia to reżyserowanie filmów dokumentalnych, fabularnych i rozwój w tym kierunku - opowiadała. Jej film "Safe Inside" (2019) zdobył nagrodę za najlepszy thriller na międzynarodowym festiwalu filmowym w San Diego. Niedługo na ekranach ma się pojawić pierwszy serial Gabryjelskiej. Produkcja będzie opowiadała o codzienności weterynarzy.

Jaki jest sekret Renaty, by stale rozwijać swoje pasje i mieć na to siłę? Posłuchaj rozmowy w powyższym wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości