Gwiazdy

Dress code podczas zaprzysiężenia prezydenta USA. Co symbolizowały kreacje?

Gwiazdy

Aktualizacja:

20 stycznia 2021 roku Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Było to wielkie wydarzenie. Tego dnia śledzono każdy ruch, każdy detal, a szczególnie szeroko komentowane były kreacje polityczek i polityków. Do naszego studia zaprosiliśmy więc Joannę Klimas, projektantkę mody i ekspertkę w dziedzinie ubioru, by przeanalizowała garderobę. Natomiast Filip Chajzer sprawdził, jakiej muzyki lubią słuchać politycy.

Joe Biden 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych

Polityk na zaprzysiężenie włożył klasyczny garnitur od Ralpha Laurena. Powstał on w szwalni w Rochester. Zdaniem Joanny Klimas był to strzał w dziesiątkę, ponieważ wybrał starą, dobrze znaną amerykańską markę. Co ciekawe zespół projektanta poinformował, że to "symboliczna deklaracja krawiecka dla powrotu do przyzwoitości i utrzymania wartości Ameryki".

Z kolei kreacje najważniejszych kobiet na świecie były przesiąknięte symboliką. Jill Biden wybrała niebieski płaszcz nowojorskiej marki Markarian oraz dobraną kolorystycznie sukienkę. Ekspertka zwróciła uwagę, że niebieski zarówno symbolizuje nadzieję, jak i jest to barwa partii demokratycznej. Ponadto pierwsza dama dobrała torebkę, maseczkę i rękawiczki w tym samym odcieniu. Co ciekawe ostatni z elementów garderoby został już wykupiony z amerykańskich sklepów. Joanna Klimas podkreśliła, że strój Jill Biden jest zachowawczy i klasyczny.

Kama Harris wybrała kolor sufrażystek

Natomiast Kamala Harris, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych na zaprzysiężenie włożyła fioletowy płaszcz i sukienkę od Christophera Johna Rogersa. Należy pamiętać, że kolor ten nawiązuje do ruchu sufrażystek.

– To kolor silnej kobiety, która chce zaistnieć – podkreśliła Joanna Klimas.

Z kolei Michelle Obama, była pierwsza dama włożyła bordowy komplet. W mediach szeroko komentowane było to, że wybrała spodnie.

- Michelle wywołała wielką furorę. I to w jakim stylu – ani nie świeciła, ani nie była ubrana na bogato. To jest skromne, ale to ma taką klasę – podkreśliła ekspertka.

Joanna Klimas przy okazji pochyliła się również nad wyborem projektantów.

- Chciałbym zwrócić uwagę, że to nie są tylko młodzi projektanci, którzy stali za biżuterią, rękawiczkami, butami. Najbardziej znaczące jest to, że są to projektanci, którzy pokazują ideę nowej prezydentury, czyli otwarcia na różne nacje, kolory, akceptacje – oświadczyła.

Lady Gaga i Jennifer Lopez

Podczas zaprzysiężenia media nie tylko rozpisywały się na temat kobiet z politycznej sfery, ale głośnym echem odbiły się również kreacje gwiazd: Lady Gagi i Jennifer Lopez.

Latynoska piosenkarka wybrała bowiem biały total look od Chanel. Swoim strojem nawiązała również do sufrażystek. Z kolei naszej ekspertce szczególnie do gustu przypadła kreacja Lady Gagi, która pojawiła się pojawiła się w sukni od Schiaparelli. Ekspertka zwróciła uwagę, że miała przypiętą broszkę gołębicy, która "symbolizuje przeszłość i nadzieję".

A co gra w duszy polityków? Filip Chajzer sprawdził, jakiej muzyki słuchają Joe Biden i Kamala Harris. O ulubione piosenki zapytał także polskich premierów. zobacz wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Zmiany w bonie turystycznym. Rodzice będą zadowoleni

Kolorowy ptak i najbardziej stylowa babcia na świecie. Kim jest Iris Apfel?

Stylizacje gwiazd na zaprzysiężeniu prezydenta USA. Kto wypadł najlepiej?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Filip Chajzer

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości