Newsy

Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA: "To jest dzień Ameryki, dzień demokracji". Podczas uroczystości hymn zaśpiewała Lady Gaga

x-news

Newsy

Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA: "To jest dzień Ameryki, dzień demokracji". Podczas uroczystości hymn zaśpiewała Lady Gaga

x-news

Joe Biden jest już oficjalnie prezydentem USA. Uroczysta inauguracja jego prezydentury odbyła się na Kapitolu. Demokrata został zaprzysiężony przez prezesa Sądu Najwyższego Johna Robertsona. Amerykański hymn podczas uroczystości wykonała Lady Gaga, która zaprezentowała się w sukni przystrojonej gołębiem z gałązką oliwną. Jennifer Lopez zaśpiewała "America The Beautiful".

Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA

Przy bezprecedensowych środkach bezpieczeństwa na Kapitolu odbyła się inauguracja prezydentury Joe Bidena. Demokrata został zaprzysiężony przez prezesa Sądu Najwyższego Johna Robertsona na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

- Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, jak cenna i krucha jest demokracja. Dziś jednak demokracja zatryumfowała – mówił Biden w czasie swojego przemówienia po złożeniu przysięgi.

Jak dodał, "wola narodu została usłyszana, została wysłuchana". 

- To jest dzień Ameryki, dzień demokracji - podkreślił amerykański przywódca.

- Jako swój pierwszy prezydencki akt chciałbym poprosić was o wspólną, cichą modlitwę w intencji 400 tys. Amerykanów, którzy stracili życie przez pandemię - powiedział prezydent Joe Biden.

Kamala Harris wiceprezydentem USA

Wiceprezydent USA Kamala Harris - tuż po zaprzysiężeniu - wysłała swój pierwszy tweet z oficjalnego konta @VP.

- Gotowa do służby - napisała Harris.

Kamala Harris jest pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta USA. Była senator z Kalifornii jest także pierwszą osobą pochodzenia afroamerykańskiego i południowoazjatyckiego na tym stanowisku. 

Lady Gaga zaśpiewała hymn USA

Podczas inauguracji Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych Lady Gaga - przy akompaniamencie orkiestry U.S. Marine Corps - zaśpiewała hymn USA. Wokalistka wystąpiła w czarno-czerwonej sukni przystrojonej złotym gołębiem z gałązką oliwną. 

Zobacz wideo:

x-news

Jennifer Lopez na zaprzysiężeniu Joe Bidena 

Na schodach Kapitolu pojawiła się też Jennifer Lopez. Podczas występu piosenkarce towarzyszyli  członkowie orkiestry wojskowej. J.Lo wykonała "This Land is Your Land" i "America The Beautiful"Potem zwróciła się do zgromadzonych po hiszpańsku.


Po przemówieniu prezydenta Joe Bidena swój wiersz odczytała młoda poetka Amanda Gorman. 22-latka przygotowała utwór "Wzgórze, na które się wspinamy" (ang. "The Hill We Climb"), który napisała pod wpływem szturmu na Kapitol 6 stycznia.

Kamala Harris zaprzysiężona - pierwsza kobieta wiceprezydent USA.  Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Zmiany w harmonogramie szczepień. Kto może otrzymać szczepionkę wcześniej?

Kolejna odsłona akcji #TVNpomagajmysobie. Komu tym razem udało się pomóc?

CiepłoBus - inicjatywa, dzięki której potrzebujący mogą liczyć na pomoc w czasie mrozów

Źródło: TVN24, PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
94
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0