Gwiazdy

Dorota Wellman o wychowaniu syna: "Kuba był uczony ogromnego szacunku do kobiet"

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Dorota Wellman o wychowaniu swojego syna, Kuby
Dorota Wellman o wychowaniu swojego syna, Kuby
wideo 2/8

Dorota Wellman jest inspiracją dla wielu kobiet. W swojej pracy spotyka się z nimi i słucha ich historii. Od zawsze mama była dla niej przykładem kobiety, która potrafiła walczyć o swoje prawa. Wartości, które dziennikarka wyniosła z domu, przekazuje dziś swojemu synowi. Dla niej najważniejsze są szacunek oraz równe traktowanie.

Dorota Wellman - co jest dla niej najważniejsze w wychowaniu syna?

Dziennikarka nie ukrywa, że macierzyństwo było spełnieniem jej marzeń, choć zaburzenia hormonalne długo nie pozwalały jej cieszyć stanem błogosławionym. Nie ukrywa również, że każdą nieudaną próbę zajścia w ciążę mocno przeżywała, ale cały czas była gotowa zrobić wszystko, by zostać mamą.

Kiedy po pięciu latach starań dowiedziała się o ciąży poczuła szczęście, ale też strach. Dziś Kuba jest już dorosłym mężczyzną i najważniejszą osobą w życiu dziennikarki. W rozmowie z redaktorką serwisu dziendobry.tvn,pl, Karoliną Kalatzi wyznała, że jej syn od samego początku był uczony szacunku do kobiet. Mama wpajała mu, że obie płcie są stworzone do robienia wielkich rzeczy. Dziennikarka przyznaje, że jej wychowanie nie poszło na marne, a syn wyrósł na wspaniałego mężczyznę, z którego jest niesamowicie dumna.

- Od samego początku Kuba był uczony ogromnego szacunku do kobiet, jest nauczony świetnej współpracy z kobietami, bo nigdy nie uważał, że do jakichś rzeczy się nie nadają albo nie powinny czegoś robić. Uczę go, że to jest koniecznie partnerstwo w naszym życiu - i kobieta i mężczyzna mają dokładnie takie same prawa, więc nie powinny być w ich relacjach jakiekolwiek różnice. Zaczyna się od bardzo prostych rzeczy, od otwierania drzwi, jak wsiada do samochodu. Mój syn to potrafi, choć niektórzy uważają, że to jest staromodne, ale robi to również wobec swoich koleżanek. A kończy się na tym, że z szacunkiem wysłuchuje się drugiej osoby - kobiety w tym wypadku, która zawodowo ma coś innego do powiedzenia i próbuje się z nią dojść do porozumienia.

Mama Doroty Wellman - drogowskaz w życiu dziennikarki

Dorota Wellman nie ukrywa, że jej największą inspiracją od zawsze była mama. Dzięki niej jest dziś w tym miejscu, w którym jest. Nigdy nie bała się spełniać marzeń, bo wiedziała, że ma w niej oparcie. W rozmowie z Karoliną Kalatzi dziennikarka powiedziała, że od zawsze inspirowały ją kobiety mądre, które robiły wielkie rzeczy.

Wartości, które dziś przekazuje synowi, wyniosła z domu.

- Mama była dla mnie przykładem kobiety, która potrafiła walczyć o swoje prawa, która się nigdy niczego nie bała. Była przeciwieństwie do mnie drobna i filigranowa, a charakter miała żelazny. Uwielbiałam patrzeć, jak moja mama w redakcji otaczała miłością i opieką inne kobiety (...) Na pogrzebie mojej mamy stawili się wszyscy ci, którzy z nią pracowali i w większości to były kobiety, więc nawet wtedy przyszły, żeby oddać mamie szacunek za to, jak zachowywała się wobec wszystkich pracowników, ale także innych kobiet.

Dorota Wellman nie ukrywa, że los kobiet oraz walka o równouprawnienie nie jest jej obca. Z chęcią bierze udział w wielu inicjatywach, które wspierają kobiety. Jedną z nich było nagranie spotu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, za którym stoi TVN Style. Akcja ma za zadanie zwiększać świadomość na temat sytuacji kobiet w Polsce, a partnerem akcji, z której cały dochód zostanie przekazany na Centrum Praw Kobiet, została marka YES.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości