Gwiazdy

Oprah Winfrey pod wrażeniem otwartości serc Polaków. "Wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
tvn24.pl

Oprah Winfrey to jedna z najpopularniejszych prezenterek i producentek w Ameryce. Gwiazda w poruszających słowach skomentowała atak wojsk rosyjskich w Ukrainie. Nie kryjąc wzruszenia wyraziła też podziw dla Polaków, którzy przyjmują ukraińskich uchodźców w swoich domach.

Oprah Winfrey wzruszona pomocą Polaków

Amerykańska producentka i prezenterka Oprah Winfrey opublikowała w social mediach film, w którym odnosi się do sytuacji w Ukrainie. Gwiazda w poruszających słowach dzieli się swoimi spostrzeżeniami w związku z falą uchodźców uciekających z atakowanego kraju. Prezenterka wyraziła podziw dla otwartości serc Polaków, który przyjęli sąsiadów w swoich domach.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Nie mogę przestać myśleć o strachu i wycieńczeniu, jakie muszą czuć ci, którzy uciekają, którzy śpią w bunkrach, którzy ukrywają się w swoich piwnicach. O twarzach matek i dzieci, ojców żegnających się na dworcu, mężczyzn, którzy nigdy wcześniej nie mieli w ręku broni, ale zostają, aby bronić demokracji - powiedziała Oprah Winfrey.

Oprah Winfrey z uznaniem o Polakach

Gwiazda zwróciła uwagę na działania Polaków, którzy bez wahania zgodzili się wesprzeć uchodźców, oferując im m.in. bezpieczne schronienie. Według Oprah Winfrey ich działanie jest bardzo empatyczne i pokazuje solidarność z obywatelami sąsiedniego kraju.

- Czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin po drugiej stronie granicy w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Jak wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają, bo wiedzą, że to sąsiedzi i oni wszyscy są tacy jak my? -podsumowuje.

Więcej informacji na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Steve Jenngins/Getty Images

Pozostałe wiadomości