równouprawnienie

  równouprawnienie

  Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.

  Magda Gessler : "W Polsce kobiety mają, prawie że najlepiej na świecie (..) Polska ma kobiety, które rządzą". A jak sytuacja w naszym kraju wygląda zdaniem Martyny Wojciechowskiej i Iwony Guzowskiej? Czy kobiety rzeczywiście "wykastrowały mentalnie" mężczyzn? Jak myślicie?

  W ciągu dnia na obowiązki domowe mężczyźni przeznaczają średnio 2 godziny i 4 minuty, a kobiety 4 godziny i 29 minut. Jak to wygląda u Was w domu, a jak w domach naszych gości: Małgorzaty Rozenek-Majdan, Oliviera Janiaka i Piotra Mosaka? Czy rzeczywiście gros prac domowych spada na przedstawicielki "słabszej płci"?

  Z tęczowego rankingu ILGA-Europe analizującego poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie wynika, że Polska jest w homofobicznej czołówce starego kontynentu. Wśród krajów UE jedynie Łotwa miała gorszy wynik od naszego kraju. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marzannę Latawiec i Małgorzatę Świerszcz, których synowie są gejami. W jakich okolicznościach się o tym dowiedziały i jaka była ich reakcja? Obok nich na kanapie usiadła psycholog Agata Loewe, która pracuje z osobami LGBT. Powiedziała nam, z czym muszą się zmagać jej pacjenci.

  Mikaela Lauren to szwedzka mistrzyni świata w boksie. Ma na swoim koncie 27 wygranych walk. Na co dzień walczy nie tylko o mistrzowskie pasy - przed ostatnią walką zagroziła, że nie wyjdzie na ring jeśli numery rund będą prezentować roznegliżowane kobiety. Zamiast nich zażyczyła sobie mężczyzn. O powodach swojej decyzji powiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej.

  Niestety w większości domów to panie wykonują prace domowe. Panowie rzadziej angażują się w sprzątanie, gotowanie i pranie. Gości Dzień Dobry TVN - ginekologa Grzegorza Południewskiego, doradcę ds. PR Aleksandrę Klimont i dziennikarkę Magdalenę Żakowską - zapytaliśmy, jak sprawiedliwie dzielić się obowiązkami? Czy podział obowiązków domowych to powód do kłótni?