Joanna Racewicz zapozowała do zdjęcia topless, by zwrócić uwagę na problem braku równouprawnienia i sytuację Iranek. - Całym sercem za dziewczynami z Iranu. I pełną piersią w imię równego prawa - podkreśliła dziennikarka na instagramowym profilu. Internautki podziękowały jej za zabranie głosu w sprawie.
Akcja sprzeciwia się seksualizacji ciała.
Kobiety pozostawiły odsłonięte piersi. Jaki miały cel?
Dziennikarka opowiedziała o samotnym macierzyństwie i sytuacji współczesnych kobiet. Co chciałaby przekazać swojej córce?
Na rynku ukazała się właśnie książka "Stulecie kobiet. Usłyszeć siebie". Jej bohaterki z różnych epok i środowisk opowiadają o własnej drodze w świecie zaprojektowanym przez mężczyzn. O szczegółach w Dzień Dobry TVN mówiły neurobiolożka, dr Alicja Puścian oraz redaktorka Ośrodka KARTA, Aleksandra Bellwon.
Dorota Wellman jest inspiracją dla wielu kobiet. W swojej pracy spotyka się z nimi i słucha ich historii. Od zawsze mama była dla niej przykładem kobiety, która potrafiła walczyć o swoje prawa. Wartości, które dziennikarka wyniosła z domu, przekazuje dziś swojemu synowi. Dla niej najważniejsze są szacunek oraz równe traktowanie.
Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.
Czy płace kobiet i mężczyzn powinny być równe? Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista. Jednak węgierska minister do spraw rodziny uważa, że kobiety nie muszą konkurować z mężczyznami, mogą się za to spełniać się w roli matki. Jej słowa wywołały na Węgrzech gorącą dyskusję.
Deklarujemy, że wśród nas jest coraz więcej związków z równym podziałem obowiązków. Teoria jednak różni się od praktyki. Z badań wynika bowiem, że to mężczyźni decydują o najważniejszych sprawach, na przykład o zakupie mieszkania czy samochodu.
Magda Gessler : "W Polsce kobiety mają, prawie że najlepiej na świecie (..) Polska ma kobiety, które rządzą". A jak sytuacja w naszym kraju wygląda zdaniem Martyny Wojciechowskiej i Iwony Guzowskiej? Czy kobiety rzeczywiście "wykastrowały mentalnie" mężczyzn? Jak myślicie?
W ciągu dnia na obowiązki domowe mężczyźni przeznaczają średnio 2 godziny i 4 minuty, a kobiety 4 godziny i 29 minut. Jak to wygląda u Was w domu, a jak w domach naszych gości: Małgorzaty Rozenek-Majdan, Oliviera Janiaka i Piotra Mosaka? Czy rzeczywiście gros prac domowych spada na przedstawicielki "słabszej płci"?
Z tęczowego rankingu ILGA-Europe analizującego poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie wynika, że Polska jest w homofobicznej czołówce starego kontynentu. Wśród krajów UE jedynie Łotwa miała gorszy wynik od naszego kraju. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marzannę Latawiec i Małgorzatę Świerszcz, których synowie są gejami. W jakich okolicznościach się o tym dowiedziały i jaka była ich reakcja? Obok nich na kanapie usiadła psycholog Agata Loewe, która pracuje z osobami LGBT. Powiedziała nam, z czym muszą się zmagać jej pacjenci.
Mikaela Lauren to szwedzka mistrzyni świata w boksie. Ma na swoim koncie 27 wygranych walk. Na co dzień walczy nie tylko o mistrzowskie pasy - przed ostatnią walką zagroziła, że nie wyjdzie na ring jeśli numery rund będą prezentować roznegliżowane kobiety. Zamiast nich zażyczyła sobie mężczyzn. O powodach swojej decyzji powiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej.
Niestety w większości domów to panie wykonują prace domowe. Panowie rzadziej angażują się w sprzątanie, gotowanie i pranie. Gości Dzień Dobry TVN - ginekologa Grzegorza Południewskiego, doradcę ds. PR Aleksandrę Klimont i dziennikarkę Magdalenę Żakowską - zapytaliśmy, jak sprawiedliwie dzielić się obowiązkami? Czy podział obowiązków domowych to powód do kłótni?