Gwiazdy

Dorota Wellman ostro o pokazywaniu prywatności w sieci: "Może media społecznościowe są dla osób niedowartościowanych"

Gwiazdy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
Wysokie Obcasy
Kamil Piklikiewicz/East NewsDorota Wellman

Dorota Wellman jest jedną z nielicznych gwiazd, które nie mają kont w mediach społecznościowych, ale prowadząca Dzień Dobry TVN jest pełna podziwu dla tych, którzy wykorzystują je w sposób pożyteczny. Nie kryje jednak zdziwienia tym, że niektórzy pokazują w sieci rzeczy prywatne, błahe i zupełnie niepotrzebne.

Dorota Wellman o mediach społecznościowych

Dorota Wellman to jedna z najpopularniejszych w Polsce dziennikarek. Od lat cieszy się niesłabnącą sympatią widzów jako prowadząca Dzień Dobry TVN. Prezenterka, w odróżnieniu od wielu gwiazd, nie ma kont w mediach społecznościowych. Podziwia i szanuje przy tym tych, którzy wykorzystują je w sensowny sposób. Wiele rzeczy jednak ją dziwi, szczególnie w social mediach znanych ludzi.

- Najpierw dziwiło mnie to, że ktoś codziennie umieszcza zdjęcie lub opisuje swoje śniadanie. Zupełnie jakby to interesowało cały świat. Albo szczegółowo opisuje swój cały dzień. Prowadzi taki publiczny pamiętnik. Nie za ciekawy zresztą - pisze Dorota Wellman w felietonie dla "Wysokich Obcasów".

Kolejną modą, która ją zdziwiła, to pokazywanie wszystkiego: domu, sypialni, łazienki i toalety.

- Buduję nowy dom – pokażę. Przemalowałam pokój – pokażę. Mam złoty kibel – pokażę. Nie wiem, czy to chwalenie się przed światem, czy zachęta dla złodzieja - zastanawia się dziennikarka.

Dorota Wellman o pokazywaniu prywatności w mediach społecznościowych

Teraz uwagę prowadzącej Dzień Dobry TVN przykuwa dzielenie się intymnymi zdarzeniami. Jako przykład podaje pewną tancerkę, która opisała w sieci, że jej babcię zabrała karetka. Mimo tych dramatycznych wydarzeń, gwiazda zdążyła sobie zrobić fotografię, na której widać ją z rozmazanym makijażem, w dobrym świetle, żeby było ładnie widać. Inna gwiazda opisała poród ze szczegółami i również dodała zdjęcia. Ktoś kolejny pokazał się skacowany i zamieścił spis trunków, które wypił. Była żona znanego pana sugerowała, że "do niczego się nie nadaje i ma małego. Okrasza to zdjęciem byłego partnera".

- Dlaczego ludzie chcą obcym ludziom opowiadać o swoim życiu? I to ze szczegółami? - pyta prezenterka. I stawia kilka tez.

- Może media społecznościowe są prawdziwym rajem dla narcyzów, najbardziej lubiących opowiadać o sobie. Albo dla osób niedowartościowanych i samotnych. Pokazując swoje tajemnice, nareszcie mają widownię. A widownia jest wiecznie głodna i trzeba ją ciągle karmić - podkreśla dziennikarka. Jak jednak zaznacza, nie wszyscy w ten sposób wykorzystują sieć w ten sposób.

- Cieszę się, że są jeszcze media społecznościowe, które przekazują ważne informacje, uczą, łączą ludzi, pomagają - podsumowuje Dorota Wellman.

Dorota Wellman "Inspirujące Kobiety". Zobacz wideo:

Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: Wysokie Obcasy

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości