Gwiazdy

Dorota Warakomska pokochała życie na wsi. "Byłam taką lokalną atrakcją, ale teraz jestem swoja"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Dorota Warakomska pokochała wieś
Dorota Warakomska pokochała wieś Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Dorota Warakomska, popularna dziennikarka, którą pamiętamy z czołowych programów informacyjnych, jakiś czas temu postanowiła zupełnie zmienić swoje życie. Porzuciła wielkomiejską dżunglę na rzecz wsi, gdzie uprawia ogród warzywny i działa na rzecz lokalnej społeczności. Co skłoniło ją do wyjazdu?

Dorota Warakomska - kariera

Dorota Warakomska to człowiek mediów. Dziennikarka przez lata kariery zawodowej była niezwykle aktywna. Ma na koncie wywiady m.in. z Georgem W. Bushem, Hillary Clinton, Madeleine Albright i Ryszardem Kuklińskim. Przygotowywała dziennikarskie relacje z pielgrzymki Jana Pawła II na Kubę. Jest autorką książek m.in. "Droga 66" poświęconej Stanom Zjednoczonym czy "Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie".

Dziennikarka pokochała wiejskie życie

Kilka lat temu Dorota Warakomska zdecydowała się porzucić i dotychczasowe życie i karierę w stolicy. Kupiła działkę w malowniczej Warmii i rozpoczęła zupełnie nowy rozdział. O tym, co ją do tego skłoniło, opowiedziała w programie Dzień Dobry Wakacje.

- Człowiek porzuca wielkomiejskie życie i jedzie na Warmię w poszukiwaniu nowego życia, inspiracji, spełnienia siebie. W tej chęci dbania o własny dobrostan, kiedy życie pędzi zbyt szybko, kiedy za dużo się dzieje, kiedy jesteśmy bombardowani milionami danych, hałasów i wszystkiego. No nie wiem, może po prostu się dojrzewa do tego, żeby właśnie zadbać o siebie i wybrać coś, co sprawia przyjemność, coś co daje tak ogromną radość - wyjaśnia dziennikarka. - Ja nigdy z wsią nie miałam nic wspólnego. Jestem dzieckiem miasta, zresztą rodzice też z miast pochodzili. Uczą mnie sąsiadki, sąsiedzi, podpowiadają, co robić, czego nie robić. (...) Podjęłam i ukończyłam studia rolnicze dla absolwentów kierunków nierolniczych - opowiadziała o swoich nowych doświadczeniach Dorota Warakomska. Dodała również, że mimo zmiany miejsca zamieszkania, nadal jest dziennikarką i działaczką społeczną.

- Dziennikarką jestem z charakteru, tak jak wy. To jest nieustanne zadawanie pytań, drążenie tematu, szukanie, myślenie o tym, że to jest coś ciekawego. (...) Najpierw jeździłam tak trochę weekendowo, żeby spędzić czas, a potem wsiąkłam, jak zobaczyłam tę lokalną społeczność, która jest niezwykle aktywna, niezwykle taka energiczna, życzliwa. Na początku traktowali mnie tak: "O, to ta Warakomska z telewizji, o rany." Byłam taką lokalną atrakcją, ale teraz ja jestem swoja. Wybrali mnie do rady sołeckiej i działam - mówiła z nieukrywanym zachwytem o swoim nowym życiu znana dziennikarka.

Zobacz materiał wideo, żeby dowiedzieć się, jakie doświadczenia ogrodnicze łączą Dorotę Warakomską i Agnieszkę Woźniak-Starak.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości