Gorące tematy

Justyna Suchecka z prestiżową nagrodą Fundacji Evens. "Nie da się promować europejskich wartości bez dobrej edukacji"

Gorące tematy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Justyna Suchecka

Justyna Suchecka odebrała w Brukseli nagrodę od Fundacji Evens, działającej na rzecz rozwoju edukacji medialnej. Dołączenie do grona laureatów prestiżowego konkursu to kolejny sukces, jakim może poszczycić się dziennikarka tvn24.pl. Tym razem doceniono ją za "kreatywne podejście do reportażu" oraz "umiejętność pokazywania rzeczywistości szerokiemu gronu odbiorców".

Justyna Suchecka uhonorowana nagrodą Fundacji Evens

Nagroda Fundacji Evens przyznawana jest od 2019 roku w trzech kategoriach: Kultura, Geopolityka i Edukacja. To wyjątkowe wyróżnienie, przypadające w udziale zaangażowanym w swoją pracę dziennikarzom. Justyna Suchecka, której teksty można znaleźć na portalu tvn24.pl, została doceniona przez międzynarodowe jury za "kreatywne podejście do reportażu" oraz "umiejętność pokazywania rzeczywistości szerokiemu gronu odbiorców".

- Bardzo się cieszę, że organizatorzy postanowili wyróżnić właśnie edukację jako dziedzinę, która jest tak ważna dla budowania naszej przyszłości. Nie da się promować europejskich wartości bez dobrej edukacji. A w niej nie chodzi tylko o ciekawe podręczniki i mądre programy, ale przede wszystkim o zaangażowanych ludzi - zapewniła laureatka prestiżowego konkursu.

Justyna Suchecka wykazuje się niezwykłą sprawnością w nagłaśnianiu i opisywaniu tematów, którym nie poświęca się wystarczająco dużo uwagi. Dziennikarka tvn24.pl chętnie pochyla się nad wymagającymi zagadnieniami i nierzadko przenosi polskie doświadczenia na europejski grunt. Jury konkursowe doceniło ją za aktywne włączanie edukatorów do swojej pracy, która może być źródłem inspiracji dla nauczycieli i dziennikarzy zajmujących się edukacją.

Dziennikarze TVN

Krótka piłka z Anitą Werner
Krótka piłka z Anitą WernerDzień Dobry TVN
wideo 2/7

- Korzystając z tego, że mój głos jest dziś słyszalny nie tylko w Polsce, chciałabym zaapelować, żebyśmy wszyscy spoglądali dziś ze szczególną uwagą na polskie szkoły, które stoją przed wielkim wyzwaniem związanym z edukacją dzieci uchodźców. To dla nas nowe doświadczenie w niespotykanej dotąd skali. Byśmy nie stracili całego pokolenia, musimy tę kwestię uczynić naszą wspólną sprawą. Potrzebujemy wymiany doświadczeń, wynikającej z tego mądrości i właśnie zaangażowania ludzi - zaapelowała Justyna Suchecka.

Justyna Suchecka - kariera

Justyna Suchecka dołączyła do redakcji tvn24.pl jesienią 2019 roku. Wcześniej przez 11 lat pracowała dla "Gazety Wyborczej". Odebrana w Brukseli nagroda to kolejny sukces, jakim może poszczycić się utalentowana dziennikarka. Na przestrzeni ostatnich lat doceniono ją za wiele wyjątkowych projektów.

W tym miejscu warto podkreślić, że dziennikarstwo to niejedyna pasja Justyny Sucheckiej. Laureatka nagrody Fundacji Evens oraz Grand Press 2020 w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne napisała dwie książki: "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat" oraz świeżo wydaną "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości