dziennikarstwo

  dziennikarstwo

  Anita Werner związana jest z TVN24 od samego początku istnienia stacji. To właśnie ją widzowie zobaczyli w pierwszym w historii wydaniu serwisu informacyjnego tej telewizji. Po 20 latach od tego dnia dziennikarka zdradza, jakie towarzyszyły jej wtedy emocje. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl przyznała także, że niewiele wówczas potrafiła. Zawodu uczyła się od najlepszych.

  Stacja TVN24 świętuje swoje 20. urodziny. Z tej okazji zajrzeliśmy za kulisy programów informacyjnych. Reporter dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski porozmawiał m.in. z Moniką Olejnik. Dziennikarka opowiedziała o swoich najważniejszych wywiadach i emocjach, które niejednokrotnie brały górę po zakończonym wydaniu "Kropki nad i". Dowiedzieliśmy się także, kto zaszczepił w niej zamiłowanie do mody i ekstrawagancję.

  "To co najbardziej mnie cieszy to właśnie zmiany, które zachodzą. Usłyszeliśmy, że na policyjne mundury trafią kamery. To zmiana, która ma być wprowadzona już niedługo". Za reportaż "Śmierć na komisariacie", opisujący sprawę śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie w 2016 roku, Wojciech Bojanowski dostał nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego. O nagrodzie śledztwie dziennikarskim i pracy nad reportażem opowiedział Dorocie i Marcinowi.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Aslı Erdoğan. Turecka pisarka i działaczka na rzecz ochrony praw człowieka, która poszukując prawdy dziennikarskiej zmuszona była uciec ze swojej Ojczyzny. Dlczego przybyła do Krakowa i przed czym chciała się schronić? Z jakich powodów została zwolniona ze swojej pierwszej pracy? Autorka wielu powieści, powiedziała nam także, czy planuje kiedykolwiek wrócić do Turcji. Jak jej zdaniem możemy pomóc uchodźcom?

  Andrzej Turski dla wielu dziennikarzy i prezenterów był wzorem do naśladowania. Był też ulubieńcem widzów. Jak wspomina go córka Urszula Chincz? Dziennikarka Dzień Dobry TVN razem z Anną Morawską napisała księżkę o swoim ojcu. Znajdziemy w niej wiele szczegółów z życia dziennikarza. Czego Urszula nauczyła się od ojca? Jaką pasję w niej zaszczepił? W naszym studiu Ula opowiedziała również o ich wspólnych tajemnicach. Czy wiedzieliście, że Andrzej Turski pisał za córkę wypracowania do szkoły?

  Tajemnica dziennikarska to jedna z najbardziej chronionych w polskim prawie. Jak rozpoznać informacje prawdziwe od tych fałszywych? Jak wygląda praca dziennikarza śledczego? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Sylwester Latkowski – dziennikarz śledczy, redaktor naczelny „Wprost”, oraz Michał Majewski – dziennikarz śledczy „Wprost”. Kim są informatorzy dziennikarzy śledczych? Jakie prawa mają organy ścigania, a jakie dziennikarz?

  Maciej Mazur napisał książkę "Anegdoty dziennikarskie", która od wczoraj jest w sprzedaży. Jak zbierał te anegdoty? Jak długo pisał tę książkę? Czy to prawda, że w swojej książce opisał też Jolantę Pieńkowską? Komu usiadła mucha na nosie? Który dziennikarz zbombardował Izrael amerykańskimi myśliwcami? Który dziennikarz i dlaczego jest najbardziej znany w Zbuczynie? Maciej Mazur był gościem Dzień Dobry TVN.

  Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit przyłączyli się do akcji zaliczeniowej. Komu kibicują i kim jest Gurba, komu ma dać pięć i z czego?

  Kinga Rusin zaczęła swoją przygodę z telewizją 20 lat temu. W 1993 roku wygrała konkurs zorganizowany przez telewizję poszukującą nowych twarzy. Rok później dostała Wiktora z kategorii telewizyjne odkrycie. Wyjechała do USA, gdzie szlifowała swój warsztat dziennikarski. Kinga jest wszechstronną dziennikarką. Ma na swoim koncie wywiady z Januszem Kamińskim, Sławomirem Mrożkiem, z Hanną Krall, z Tomaszem Stańko, z Andrzejem Sewerynem i z Placido Domingo.

  Jessie Ware to córka Johna Warea, dziennikarza BBC. To artystka, która swoją przyszłość zawsze wiązała z dziennikarstwem sportowym. Na szczęście dla publiczności wybrała śpiew. Na naszej scenie wykonała utwór „Wildest Moments” z płyty „Devotion”.

  Już po raz szósty podczas uroczystej gali w krakowskim Pałacu Wielopolskich czwórka szczęśliwców odebrała nagrody warte 60 tysięcy złotych. W jego kapitule zasiedli m.in. legenda polskiego dziennikarstwa Stefan Bratkowski, ks. Adam Boniecki, Mariusz Walter, Edward Miszczak - grono znawców i praktyków dziennikarstwa. Poddanie pracy ich ocenie jest już wielkim sukcesem i wartością samą w sobie.