Gwiazdy

Martyna Wojciechowska wspomina "Big Brothera". "Ja się wszystkiego uczyłam na żywym organizmie"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechwoska opowiedziała o swoim debiucie w emitowanym na żywo programie "Big Brother". Premierowy odcinek został wyemitowany w marcu 2001 roku, a dziennikarce partnerował Grzegorz Miecugow. Znana podróżniczka po latach wspomina swój udział w projekcie.

"Big Brother" - historia programu

21 lat temu program "Big Brother" był jednym z najnowocześniejszych formatów telewizyjnych w Polsce. 15 osób zamieszkało w domu pełnym kamer, a miliony widzów każdego dnia z zaangażowaniem śledziło ich perypetie. Pierwsza edycja reality-show w 2001 roku biła rekordy popularności. Średnia oglądalność wynosiła ponad 4 miliony widzów, a niektóre odcinki podwajały ten wynik.

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska – koniec sezonu
Martyna Wojciechowska – koniec sezonu Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Trzy pierwsze sezony programu prowadziła znana podróżniczka Martyna Wojciechowska. Najpierw u boku Grzegorza Miecugowa, a później dwie następne edycje z Andrzejem Sołtysikiem. Choć od premiery "Big Brothera" minęły już dwie dekady, to jednak wciąż się o nim pamięta. Wojciechowska w rozmowie z Maciejem Dowborem i Joanną Koroniewską w ramach live'a "Domówka u Dowborów" na Instagramie popularnej pary opowiedziała o swoich początkach w reality-show.

Martyna Wojciechowska o "Big Brotherze"

21 lat temu Martyna Wojciechowska była już znaną w stacji TVN i TVN Turbo dziennikarką i prezenterką - prowadziła program motoryzacyjny "Automaniak". Jej przygoda z "Big Brotherem" była nowym rozdziałem w jej życiu.

- Poprowadziłam program "Big Brother", nie wiedząc w ogóle, na co się decyduję, ponieważ nie było reality-show w Polsce, nikt nie wiedział, jak taki program ma wyglądać. Mam takie poczucie, że brałam udział w tworzeniu i wymyślaniu tej nowoczesnej telewizji - powiedziała Martyna. - Dostałam ten program i powiem wam, że to był mój pierwszy w życiu program, który poprowadziłam na żywo, to był pierwszy odcinek "Big Brothera" - przyznała gwiazda w "Domówce u Dowborów"

Wojciechowska doskonale pamięta, jakie emocje towarzyszyły jej podczas wejść na żywo.

- Dochodziliśmy chyba do 8 milionów widzów, dzisiaj to jest już w ogóle niemożliwe, bo już nie ma czegoś takiego. Natomiast wiecie co jest najbardziej niesamowite, nie wiem, czy dzisiaj ktoś by powierzył takiej osobie, która nie robiła wcześniej żadnego programu na żywo, taką odpowiedzialność. Ja się wszystkiego uczyłam na żywym organizmie, ale jak usłyszałam to "pięć, cztery, trzy, dwa, jeden, jesteś" , to poczułam tę energię - dodała podróżniczka.

Prowadzenie reality-show przyniosło Martynie wielką popularność. Już po pierwszym odcinku nie mogła przejść po ulicy niezauważona.

- Następnego dnia moje życie zmieniło się bezpowrotnie. Weszłam do sklepu kupić bułki i zrozumiałam, że już nic nie będzie takie samo. (...) Okazało się, że program "Big Brother" zmienił moje życie, dał mi nieprawdopodobną rozpoznawalność - podsumowała Wojciechowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Pozostałe wiadomości