Warmia

  - Byłam taką lokalną atrakcją, ale teraz jestem swoja - opowiada.

  Mieszkańcy okolic Lidzbarka Warmińskiego uwielbiali miejsce, w którym przyszło im żyć. Bliski kontakt z naturą, zwierzętami, plany na życie i biznes zniweczyć może jednak planowana budowa ogromnej farmy ekranów fotowoltaicznych.

  Polska w zimowe miesiące to nie tylko stoki narciarskie i góry. Wszyscy marzymy o tym, żeby w końcu odetchnąć i wyjechać za miasto. Nie trzeba uprawiać sportu, żeby skorzystać z bogactwa, jakie skrywa nasz kraj. Podróżnik Michał Cessanis proponuje podróże po miejscach, które wciąż można odkrywać na nowo. Naprawdę, jest w czym wybierać!

  - Warming to ludzie i miejsca. To jesteśmy my – powiedziała pani Joanna, która na co dzień mieszka w Nowym Kawkowie. Piotr Wojtasik wraz z Dzieńdobrobusem dojechał do tej pięknej krainy, do magicznego zakątka pełnego lawendy, sztuki, rękodzieła i ludzi zakochanych w swojej małej ojczyźnie.

  Warmia to historyczna kraina w północno-wschodniej Polsce. Jakie atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdził to polski podróżnik Michał Cessanis. Miał okazję między innymi wydoić kozę Bambi i spotkać się z ciekawymi ludźmi, którzy porzucili "wielki świat", by zamieszkać na warmińskiej wsi. Dowiedział się również, czym Warmia różni się od Mazur.

  We wsi Skajboty, niedaleko Olsztyna, znajduje się nietypowy przystanek autobusowy, z którego wcale nie chce się odjeżdżać. Do Skajbot wybrał się prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić nie tylko Skajboty, ale także całą Warmię.

  Dorota Szelągowska wiele razy powtarzała w wywiadach, że kocha swój dom na Warmii. Odwiedziła ją tam Katarzyna Jaroszyńska. Reporterka Dzień Dobry TVN dowiedziała się od projektantki wnętrz, jak z okazji Wielkanocy można udekorować stół i dom.

  Maciej Nowak tym razem pojechał na Warmię, do Krasina, gdzie hodowane są ślimaki, w których Polska jest światową potęgą. Jak wygląda "porodówka" dla ślimaków? Ile godzin kopulują ślimaki? Po czym określa się wiek ślimaka? Jak smakują ślimaki po burgudzku? Zapraszamy na kolejny odcinek "Podróżnika kulinarnego".