Warmia

    Warmia

    Warmia to historyczna kraina w północno-wschodniej Polsce. Jakie atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdził to polski podróżnik Michał Cessanis. Miał okazję między innymi wydoić kozę Bambi i spotkać się z ciekawymi ludźmi, którzy porzucili "wielki świat", by zamieszkać na warmińskiej wsi. Dowiedział się również, czym Warmia różni się od Mazur.

    We wsi Skajboty, niedaleko Olsztyna, znajduje się nietypowy przystanek autobusowy, z którego wcale nie chce się odjeżdżać. Do Skajbot wybrał się prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić nie tylko Skajboty, ale także całą Warmię.

    Dorota Szelągowska wiele razy powtarzała w wywiadach, że kocha swój dom na Warmii. Odwiedziła ją tam Katarzyna Jaroszyńska. Reporterka Dzień Dobry TVN dowiedziała się od projektantki wnętrz, jak z okazji Wielkanocy można udekorować stół i dom.

    Maciej Nowak tym razem pojechał na Warmię, do Krasina, gdzie hodowane są ślimaki, w których Polska jest światową potęgą. Jak wygląda "porodówka" dla ślimaków? Ile godzin kopulują ślimaki? Po czym określa się wiek ślimaka? Jak smakują ślimaki po burgudzku? Zapraszamy na kolejny odcinek "Podróżnika kulinarnego".