Gwiazdy

Dziennikarka polskiego pochodzenia robi karierę w CBS News. "Jestem bardzo dumna ze swojej rodziny"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
M. Sawicki, B. Dajnowski
Olivia Gazis – amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia
Olivia Gazis – amerykańska dziennikarka polskiego pochodzeniaDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Olivia Gazis, z domu Andrzejczak, jest reporterką w CBS News. Jej rodzina pochodzi z Kalisza, ona natomiast urodziła się w Nowym Jorku. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej wyjątkowej rodzinie i pracy w amerykańskiej telewizji.

Olivia Gazis - dziennikarka polskiego pochodzenia

Olivia Gazis wraz z ekipą z CBS News przyjechała do Polski w związku z wojną w Ukrainie. Pokazuje w amerykańskiej telewizji, jak Polacy pomagają uchodźcom. Będąc w Warszawie, zgodziła się porozmawiać z Marcinem Sawickim z Dzień Dobry TVN.

Reporterka świetnie mówi po polsku, ponieważ na co dzień go używa. To też był jej pierwszy język. Dopiero, kiedy poszła do szkoły, doskonaliła język angielski. - Teraz w domu mam córeczkę malutką i chcemy bardzo, żeby nauczyła się mówić po polsku. Babcia i dziadek mówią do niej po polsku. Już mówi "arbuz" i takie swoje małe słówka. Mój mąż też się uczy - przyznała Olivia. Jej partner jest Amerykaninem greckiego pochodzenia.

Czy Olivia kiedykolwiek poczuła, że ze względu na polskie pochodzenie, nieco trudniej jest jej osiągać cele zawodowe? - Nie wiem, czy czułam takie ograniczenie. Po prostu nie nazywałam się typowo po amerykańsku. Polonia, może młodsze pokolenia, zmieniają się. Nie ukrywają tak bardzo, skąd pochodzą. Są dumni z tego, co rodzice, dziadkowie, pradziadkowie przeżyli i opowiadają sobie o tym. Ja też jestem bardzo dumna ze swojej rodziny - podkreśliła Gazis.

Rodzina Olivii Gazis

Dziennikarka jest pełna podziwu dla swoich bliskich, ponieważ przed laty zdecydowali się przenieść za ocean i rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych.

- Moja babcia wyjechała sama z Polski, nie mówiąc słowa po angielsku. Z niczym wylądowała w Nowym Jorku i jakoś sobie radziła. Moi rodzice wyjechali tuż po ogłoszeniu stanu wojennego. To były czasy niepewne. Młodzi ludzie musieli podejmować bardzo trudne decyzje dla swoich rodzin - przyznała Olivia.

Jak jej rodzice zareagowali na fakt, że córka chce zostać dziennikarką i pracować w telewizji? - Oni tylko chcieli, żebym była zadowolona. Zawsze musiałam być dobra w szkole, ale nie było tak, że miałam być panią lekarką. Ten świat się zmienił, możliwości są różne - powiedziała Gazis.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: M. Sawicki, B. Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości