Ambasador USA w Polsce opowiedział o swojej nastoletniej córce. "Jestem bardzo dumny"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ambasador od kuchni
Ambasador od kuchni
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Mark Brzeziński w styczniu został zaprzysiężony na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Znany dyplomata często gości w telewizji, jednak zwykle rozmawia na tematy związane z polityką czy społeczeństwem. A jaki jest prywatnie? Uchylił rąbka tajemnicy specjalnie dla Dzień Dobry TVN. Opowiedział, kto jest dla niego wzorem do naśladowania i jak wraz z córką odnaleźli się w Polsce.

Mark Brzeziński - ambasador USA w Polsce

Mark Brzeziński jest synem znanego politologa Zbigniewa Brzezińskiego i rzeźbiarki Emilie Beneš. Z kolei jego dziadkiem był dyplomata Tadeusz Brzeziński. Ambasador USA jest w Polsce od kilku tygodni. Niedługo po tym, jak zaczęła się jego misja dyplomatyczna w naszym kraju, na Ukrainie wybuchła wojna.

- Kiedy przygotowywałem się do objęcia stanowiska ambasadora, miałem zupełnie inne plany na to, co będę robił w Polsce i jak będę współpracował z Polakami. To się całkowicie zmieniło w stosunku do tego, co teraz robię. Przyjechałem do Warszawy z siostrą i moją córką, a 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę i wszystko się zmieniło. Trochę się tego spodziewaliśmy, mimo to cały zespół ambasady, którego jestem częścią, zaangażował się w tę sytuację. Jest to dla mnie bardzo ważna misja, ponieważ wyraźnie mamy do czynienia ze zderzeniem demokracji z systemem autokratycznym, z dyktaturą - podkreślił Mark Brzeziński.

Dyplomata na co dzień jest niezwykle zapracowany. Służbowe obowiązki zajmują większość jego czasu, jednak stara się znajdować chwile na zabawy z czworonożnym przyjacielem. Brzeziński prowadzi na Instagramie profil swojego pupila. - Ambassadog Teddy proszę obserwujcie jego profil - zażartował. - Jest moim ulubieńcem. To owczarek niemiecki, ma 3,5 roku. Przygarnąłem go, bo chciałem nauczyć córkę obcowania ze zwierzętami. Chodzimy razem do parku, czasami idziemy nawet do pobliskiego sklepu spożywczego. Kocham spacery z Teddym - przyznał ambasador.

Mark Brzeziński o swojej córce

Mark Brzeziński przyjechał do Polski ze swoją córką Aurorą. Dziewczynka ma 12 lat i uczy się w amerykańskiej szkole w Warszawie. Wcześniej wraz z tatą mieszkała w Szwecji, gdzie Brzeziński również pełnił funkcję ambasadora. - Myślę, że każda zmiana, każda przeprowadzka jest trudna dla dzieci. Jestem bardzo dumny z mojej córki, że potrafi tak łatwo zaaklimatyzować się w nowym miejscu i szybko znaleźć przyjaciół - wyznał Mark Brzeziński.

Dziadek ambasadora był bardzo znanym, polskim dyplomatą. Stanowił dla Marka wzór do naśladowania. - Był polskim konsulem generalnym w Lyonie we Francji, we Lwowie w Ukrainie i w Lipsku w Niemczech. Został konsulem generalnym w Montrealu w Kanadzie na chwilę przed wybuchem II wojny światowej. Jego całe życie zmieniło się, kiedy naziści wkroczyli do Polski. Chodził od drzwi do drzwi, sprzedając ubezpieczenia na życie. Nie wiodło mu się zbyt dobrze. On marzył o pracy ambasadora. Zatem kiedy prezydent Biden zadzwonił do mnie, pytając, czy zgodziłbym się być ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce, od razu pomyślałem o moim dziadku i w mgnieniu oka podjąłem decyzję na tak i przyjechałem tutaj. Miałem w pamięci mojego dziadka, który marzył o takiej szansie i jej nie dostał. Nie mogłem odmówić - podkreślił Mark Brzeziński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki, Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości