ambasador

  ambasador

  Kuchni japońska kojarzy się przede wszystkim z tradycyjnym sushi. W rzeczywistości jest znacznie bogatsza. By poznać japońską kuchnię, dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska wybrała się do rezydencji ambasadora Japonii w Polsce. Czym jest umami? Jakie polskie danie ambasador Japonii lubi najbardziej? Dlaczego w Japonii "poleruje się" ryż? I jak przygotowuje się wasabi?

  Po zamachach, które wstrząsnęły Tunezją w 2015 roku, polskie ministerstwo turystyki odradza ten kraj jako cel wyjazdów turystycznych. Jak dziś wygląda sytuacja w Tunezji, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo turystów? Naszym gościem była Selma Elloumi Rekik - tunezyjska minister turystyki i rzemiosła. Z panią minister rozmawialiśmy również o zmianach jakie zaszły w tamtejszej polityce. Jaka jest rola kobiety w Tunezji? Czy kobieta minister ma jakieś specjalne prawa albo ograniczenia?

  Byliśmy z kamerą na bankiecie w rezydencji Ambasadora USA z okazji 240. rocznicy podpisania Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. Dlaczego ambasada świętuje już w czerwcu? I jak wyglądają obchody? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Na plaży w Ustce Olvier Janiak spotkał się z Rafałem Maślakiem, który - uwaga - uczy się jeździć na rolkach! Jego nauczycielką jest Aleksandra Goss, Mistrzyni Świata w jeździe szybkiej na rolkach. Czy Rafał Maślak jest pojętnym uczniem? I komu, jeżdżąc na rolkach, chce pomóc?

  Tygrysy zabijane są z różnych powodów. Dla skóry, dla pazura, zęba, z chęci posiadania, a także kultywując tradycje autochtonów. Tygrys zagrożony jest wyginięciem. Głównym powodem możliwości ich wyginięcia jest tradycyjna medycyna azjatycka, w której wykorzystuje się części tygrysów. Oczywiście winni są też turyści, który ochoczo kupują artefakty wytwarzane z ciała tygrysa. Michał Piróg, ambasador WWF, oraz Karolina Tymorek, WWF Polska opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o okrucieństwie, jakiego dopuszczają się ludzie wobec zwierząt.

  Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen D. Mull to człowiek, który kilka razy pokazał, że ma dystans do siebie i nie boi się wyzwań. Film ukazujący jego potyczki z językiem polskim zdobyło już spore grono sympatyków. Tym razem Stephen D. Mull postanowił spróbować czegoś innego. Zobaczcie!

  W naszym modowym cyklu, Zosia Ślotała, tym razem prezentuje matkę i córkę, które projektują damską odzież. Te dwie kobiety udowadniają, że różnica pokoleń nie musi być przeszkodą, a matka z córką mogą ze sobą współdziałać. Zobaczcie ciuchy, które powstają w ich pracowni.

  ... Lasów Państwowych. Omenaa Mensah spotała się z aktorem... w lesie, by porozmawiać o tym, jak to się stało, że został ambasadorem i, jak powinno się spędzać wolny czas w lesie. Dlaczego lepiej biegać po lesie niż po miejskich drogach?

  Jak można wyjechać za granicę nie ruszając się z Warszawy? Tej trudnej sztuki dokonała dziś nasza reporterka Katarzyna Olubińska, która z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła rezydencję ambasadora USA w Polsce.

  W Polsce żyje 10 tysięcy dorosłych osób dotkniętych autyzmem. Jak rozpoznać autyzm i dlaczego ważne jest, by chorzy na autyzm mogli pracować? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Justynę Józefowicz z Fundacji Synapsis oraz Joannę Brodzik, ambasadorkę fundacji.

  Reporterka Dzień Dobry Wakacje Agnieszka Rylik w Rewalu spotkała Mariusza Czerkawskiego, sportowca i od niedawna ambasadora akcji SOS Wioski Dziecięce. Towarzyszyły im dzieciaki, które dzięki tej właśnie akcji mogą spędzać aktywne i wymarzone wakacje.