Z wizytą w rezydencji Ambasador Brytyjskiej w Polsce. "Pracowałam dla królowej"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wizyta u Anny Clunes Ambasador Brytyjskiej w Polsce
Wizyta u Anny Clunes Ambasador Brytyjskiej w Polsce
Koronacja Karola III i… Królowej Camilli
Koronacja Karola III i… Królowej Camilli
Król Karol III: Korona czekała na niego 70 lat
Król Karol III: Korona czekała na niego 70 lat
W ten weekend Brytyjczycy będą przeżywać jedno z najważniejszych państwowych wydarzeń - koronację Karola III. Z tej okazji ekipa Dzień Dobry TVN zawitała do rezydencji Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce, Anny Clunes. Anna Kalczyńska porozmawiała z dyplomatką o szczegółach zaplanowanej ceremonii intronizacji.

Anna Clunes - Ambasador Brytyjska w Polsce

Ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce jest Anna Clunes, która objęła to stanowisko w 2020 roku. Wcześniej pracowała między innymi w przedstawicielstwie Wielkiej Brytanii przy ONZ czy Unii Europejskiej. Pełniła również funkcję dyrektora protokołu, pracując blisko królowej Elżbiety II.

- Mieszkałam w Polsce w latach 90. i byłam młodym dyplomatą Ambasady Brytyjskiej, więc pierwszy raz, kiedy nauczyłam się mówić po polsku, miałam dwadzieścia parę lat. Ale jeszcze mam lekcje co tydzień. (...) Pracowałam dla królowej. Byłam pierwszą kobietą, która dostała mundur dyplomatyczny. Sama musiałam decydować, czy powinna być sukienka, czy spodnie - opowiada Anna Clunes, która zaprosiła kamery Dzień Dobry TVN do swojej rezydencji w Warszawie.

Koronacja króla Karola III - harmonogram

Koronacja Karola III jest dla Brytyjczyków bardzo symbolicznym momentem, który wymaga dużej celebracji. Obywatele Wysp będą świętować intronizację aż przez 3 dni.

- W pierwszy dzień będzie oglądanie ceremonii. W drugi dzień, czyli w niedzielę, będzie big lunch, czyli impreza na ulicy. W poniedziałek będzie dzień wolny. Dzień, w którym ludzie, którzy chcą, mogą zrobić coś charytatywnie - tłumaczy Anna Clunes.

Ambasador Brytyjska w Polsce ma zamiar oglądać intronizację za pośrednictwem nadawanej w naszym kraju transmisji. Towarzyszyć jej będą dyplomaci z Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości