Cezary Pazura namawia Polaków do szczepienia przeciw COVID-19. "Dla siebie i innych"

Cezary Pazura
Kamil Piklikiewicz/East News
Cezary Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ aktor jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce. Już w styczniu 2021 r. artystę usłyszymy w spotach radiowych, w których będzie zachęcał Polaków do szczepień przeciw COVID-19.

Cezary Pazura ambasadorem kampanii #SzczepimySię

Już na początku stycznia w radiu będzie można usłyszeć kilka spotów z udziałem Cezarego Pazury. Aktor został bowiem ambasadorem kampanii #SzczepimySię". W jej ramach będzie zachęcał Polaków do szczepień oraz wskaże, gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji na ich temat.

- Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię" - przekazał Cezary Pazura na Instastory, gdzie opublikował kilka zdjęć ze studia nagraniowego.

Od 29 grudnia można już usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów – ojca i syna, Stanisława i Mateusza Banasiuków.

#SzczepimySię - kampania informacyjna

Wraz ze spotami wizerunkowymi wystartowała również kampania billboardowa dotycząca Narodowego Programu Szczepień.

- Kilkaset billboardów zawiśnie w całej Polsce. Kampania outdoorowa zostanie wsparta komunikacją cyfrową – ekranami LED, na których zagoszczą animacje informacyjne. Działania te mają zachęcić jak najwięcej Polaków do szczepień przeciw COVID-19 oraz dostarczyć im zestaw rzetelnych informacji na ten temat - wyjaśnia Centrum Informacyjne Rządu.

Wizerunkowej kampanii towarzyszą działania informacyjne. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie , gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki.

- Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989 - czytamy w komunikacie CIR.

Szczepionka na COVID-19 w Polsce

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia .

Od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1 312 780 osób, z których 29 058 zmarło.

Rodzice wcześniaków chcą być zaszczepieni w grupie 0. Ministerstwo Zdrowia: "Analizujemy możliwości dotyczące matek".

x-news

Zobacz też:

Utrata pracy za odmowę zaszczepienia się? Według prawników jest to możliwe

Ruszyły szczepienia na COVID-19. Jako pierwsi zabiegowi poddali się medycy: "Po zaszczepieniu jest taka ulga"

Czy osoby przyjmujące leki mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19? "Niektóre choroby są przeciwwskazaniem"

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości