Gwiazdy

Dawid Podsiadło w wersji gospel. Jego piosenki na naszej scenie wykonał Empire Gospel Choir

Gwiazdy

Aktualizacja:

Emocje, radość i spora dawka energii - to trzy słowa, które opisują Empire Gospel Choir. Zespół śpiewa zarówno tradycyjne spiritual songs, jak i własne aranżacje współczesnych przebojów pop. Posłuchajcie, jak wykonuje piosenkę Dawidło Podsiadło!

Empire Gospel Choir

Empire Gospel Choir powstał w 2012 roku w Trójmieście. Dynamiczny i radosny 15-osobowy zespół poprzez śpiew i muzykę gospel pragnie nieść dobrą nowinę. Energia, którą chór obdarowuje otoczenie sprawia, że na twarzach słuchaczy pojawia się uśmiech, a urzekające i niepowtarzalne wykonania chwytają za serce. W repertuarze znajdują się zarówno typowe pieśni gospelowe, jak też współczesne hity. Chór śpiewa po polsku i angielsku, radośnie i nostalgicznie, ale przede wszystkim - emocjonalnie.

Dyrygentką i założycielką zespołu jest Arleta Słomkowska, która z powodzeniem prowadzi chór. Ma on za sobą wiele koncertów, nagrań studyjnych, realizacji płytowych oraz telewizyjnych. Na swoim koncie ma m.in. Dyplom Uznania Pro Ecclesia et Populo za cenione dokonania artystyczne oraz propagowanie kultury muzycznej oraz II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere 2017. Czynnie współpracuje też ze stowarzyszeniami, fundacjami i ośrodkami kultury.

Empire Gospel Choir - Płyta

Po kilku latach intensywnego koncertowania, udziału w projektach muzycznych i produkcjach telewizyjnych, zespół zdecydował o nagraniu pierwszej płyty. Przez kilka miesięcy chór przygotowywał się do nagrań. Arleta Słomkowska, dyrygentka i solista zaprosiła do współpracy najzdolniejszych trójmiejskich muzyków. Między innymi Krzysztofa Słomkowskiego, który jest odpowiedzialny za nietuzinkowe opracowania instrumentalne wszystkich piosenek. Na płycie gościnnie zaśpiewali także Mario Szaban, popularny finalista telewizyjnych talent show oraz znany trójmiejski raper - Tomasin. Album w znacznej mierze został nagrany w studiu, które powstało przy szkole muzycznej Empire Music School. Miks i mastering płyty natomiast został zrobiony w Nowym Jorku przez Dave’a Darlingtona, wielokrotnego zdobywcę nagród Grammy, znanego ze współpracy m.in. z Madonną, Waynem Shorterem i Stingiem. Do produkcji zostali zaangażowani także gdańscy artyści fotograficy i plastycy, którzy przygotowali zdjęcia oraz projekty okładki i książeczki.

Premiera płyty zaplanowana jest na 15 marca 2020 roku. Odbędzie się w klubie Parlament w Gdańsku. Jesteście ciekawi? Zobaczcie występ. Chór na naszej scenie zaśpiewał dwa utwory. „My Life Belongs to You” oraz „W dobrą stronę”.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości