Gwiazdy

Córka Demi Moore i Bruce'a Willisa cierpi na dysmorfofobię. "Ważne jest zasłonięcie wszystkich luster"

Gwiazdy

Tallulah Willis choruje na dysmorfofobię. Córka Demi Moore i Bruce'a Willisa opowiedziała o swoich dolegliwościach na Instagramie. Dała też rady wszystkim tym, którzy podobnie jak ona cierpią na to zaburzenie.

Córka Demi Moore cierpi na dysmorfofobię

Dysmorfofobia to zaburzenie polegające na nieakceptowaniu swojego wyglądu. Osoby chore wyolbrzymiają nawet najmniejsze defekty swojego ciała. Tallulah zmagała się ze swoim wyglądem od wielu lat. Chudła, tyła, drastycznie zmieniała fryzury, goliła głowę na łyso. Te zmiany oraz opinie ludzi miały wpływ na rozwój choroby.

- Od kiedy w dzieciństwie powiedziano mi, że jestem bliźniakiem mojego taty, karałam samą siebie za to, że nie wyglądam jak moja mama. Nie cierpiałam tego podobieństwa i sądziłam, że moja "męska" twarz jest głównym powodem, dla którego nie kochałam siebie - wyznała

Willis chce pomóc innym chorym

Aktorka postanowiła również podzielić się radami, dzięki którym chorzy nie dopuszczą do pogłębiania się tej dolegliwości. Willis zwróciła uwagę na media społecznościowe i poleciła, aby na jakiś czas zrobić sobie przerwę.

Wspomniała o spacerach, słuchaniu muzyki, przebywaniu w towarzystwie osób, z którymi czują się dobrze i bezpiecznie. W przypadku tego zaburzenia Willis podkreśliła, że ważne jest zasłonięcie wszystkich luster. Czym dokładnie jest dysmorfofobia? Poznaj jej przyczyny, objawy i metody leczenia.

Zobacz wideo: Wstrząsająca autobiografia Demi Moore

>>> Zobacz także:

Najbardziej znane bliźnięta w show- biznesie. Zobacz, kto wspólnie robi karierę

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Zobacz gwiazdy, które przyjaźnią się od lat

Natalia Dawidowska przyjęła ostatnią dawkę chemioterapii. "Niestety nie jest to koniec mojej przygody"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości