Była miss o traumie po tragicznej śmierci partnera. "Pojawiały się napady silnego lęku"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Twójstyl.pl
Bogna Sworowska

Bogna Sworowska zdecydowała się na bolesne wyznanie. Była modelka opowiedziała o tragicznej śmierci swojego partnera. Siergiej został postrzelony w ich mieszkaniu w Paryżu. Wicemiss Miss Polonia'87 przyznała, że ta sytuacja znacząco wpłynęła na jej zdrowie psychiczne.

Bogna Sworowska wspomina tragiczną śmierć ukochanego

Bogna Sworowska to polska modelka, której udało się zdobyć tytuł II wicemiss Miss Polonia 1987. W najnowszym wywiadzie dla magazynu "Pani" gwiazda zdecydowała się opowiedzieć o traumatycznych przeżyciach, które wydarzyły się 21 listopada 1994 roku. To właśnie tej nocy Bogna straciła swojego ukochanego.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Tego dnia para przebywała w Paryżu, a Siergiej szykował się na podróż do Moskwy. W środku nocy ktoś zadzwonił do mieszkania. Chwilę później modelka usłyszała strzał i szybko zbiegła z góry.

- Potem zobaczyłam postać Siergieja zbliżającą się do naszej sypialni. Jeszcze próbował zapalić światło, ale widziałam, że coś jest nie tak, bo nie miał skoordynowanych ruchów - wyznaje w wywiadzie. Bogna zobaczyła, że jej partner jest ranny i traci bardzo dużo krwi. Próbowała go reanimować, dzwonić po pomoc, lecz niestety było już za późno.

Bogna Sworowska o zdrowiu psychicznym

Po przyjeździe policji II wicemiss Polonia złożyła zeznania, a cały proces trwał wiele godzin.

- Przez pierwsze 48 godz. od zdarzenia nie pozwalano mi zasnąć, bo ponoć przez dwie doby pamiętamy najwięcej szczegółów - wspomina. Aby nie zasnęła, podawano jej napoje z kofeiną.

Tragedia bardzo odbiła się na zdrowiu psychicznym gwiazdy. Kobieta przeszła załamanie nerwowe. Aby dojść do siebie, musiała skorzystać z pomocy specjalistów. Według nich jej doświadczenie porównywane było do przeżyć wojennych.

- Pojawiły się objawy chorobowe związane ze spazmofilią. Przypominały lekko konwulsyjne, padaczkowe omdlenia spowodowane silnym stresem. Zdarzały się nagle - opowiada. - Miałam problemy z oddychaniem, pojawiały się napady silnego lęku - dodaje.

Kilka miesięcy po śmierci Siergieja modelka wróciła do Paryża. Policja zaproponowała jej, by dla własnego bezpieczeństwa kobieta zmieniła swoją tożsamość. Wicemiss postanowiła również zmienić swój wizerunek. Wyszła ponownie za mąż za swojego przyjaciela. Przyczyna morderstwa jej ukochanego do dziś nie jest znana.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Twójstyl.pl

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Blawicki/East News

Pozostałe wiadomości