Gwiazdy

Emily Ratajkowski wyznała, że została zgwałcona, jako 14-latka. "Nie mogłam się obronić"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Wysokie Obcasy
Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski udzieliła szczerego wywiadu na temat gwałtu, którego ofiarą padła mając zaledwie 14 lat. Modelka miała zostać wówczas wykorzystana przez chłopaka, który zmuszał ją do podejmowania czynności seksualnych. Celebrytka dopiero teraz przepracowała tę traumę. - Myślałam, że to moja wina - wyznaje.

Emily Ratajkowski została wykorzystana seksualnie jako nastolatka

Emily Ratajkowski w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" wróciła wspomnieniami do czasów, kiedy jako 14-latka spotykała się ze starszym o kilka lat chłopakiem. Młody mężczyzna miał zmuszać rozpoczynającą karierę w modelingu dziewczynę do uprawiania seksu. Emily, jak teraz przyznaje, nie potrafiła odmówić, choć czuła wewnętrzny lęk i wstyd. Przez wiele lat trwała w przekonaniu, że przyzwolenie, które dała wtedy partnerowi, było świadome.

Molestowanie

Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
wideo 2/3

- Wstyd to była moja pierwsza reakcja, a więc pierwsza myśl, która z nią przyszła, była taka, by to odsunąć, zasłonić, nie patrzeć na to, nie przyglądać się temu, nie myśleć o tym. Myślałam też, że to moja wina, że to ze mną jest coś nie tak. Wydaje mi się, że mój mózg nie mógł tego unieść, przerobić, byłam bardzo młoda, a więc prościej było mi dojść do wniosku, że najwyraźniej to ja jestem porąbana - opowiada z perspektywy czasu.

Emily Ratajkowski oskarża byłego partnera o gwałt

Modelka dopiero teraz, już jako dojrzała kobieta, zmieniła podejście do zaistniałej w młodości sytuacji. Dziś winą za to traumatyczne zdarzenie obarcza nie tylko wspomnianego chłopaka, lecz także współczesną kulturę. W wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" przekonuje, że świadomość 14-latki jest znikoma, dlatego seks za rzekomą zgodą dziewczyny w takim wieku nazywa wprost gwałtem.

- Dopiero po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że może powinnam się przyjrzeć temu, dlaczego tamte zdarzenia budzą we mnie takie emocje. Zobaczyć, w którym momencie mogłam wykazać się większą odpowiedzialnością. I dopiero wtedy byłam sobie w stanie wybaczyć. I dostrzec, że przecież byłam jeszcze dzieckiem i nie mogłam się obronić, i że nie muszę się za to obwiniać. I dopiero wtedy mogłam się przyjrzeć, kto jeszcze jest za to odpowiedzialny. I nie mam na myśli tylko drugiej osoby, ale więcej - kulturę, w której żyjemy i która sprawia, że takie historie mają miejsce - oznajmiła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Wysokie Obcasy

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości