molestowanie seksualne

    molestowanie seksualne

    Nie milkną komentarze dotyczące dokumentu "Don Stanislao" na temat kardynała Stanisława Dziwisza. W reportażu przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy wskazujące, że sekretarz Jana Pawła II uczestniczył m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie. Według kardynała Dziwisza, w filmie postawiono "zniesławiające zarzuty". Czy to dobra linia obrony? O tym rozmawiali w naszym programie dziennikarz Piotr Kraśko oraz katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

    Z molestowaniem seksualnym można spotkać się w każdym miejscu - nawet w pracy. Jak należy reagować na takie zachowanie - upominać osobę, która dopuszcza się molestowania, czy raczej milczeć? Do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc? Co mieści się w słowie "molestowanie" - tylko dotyk, czy coś jeszcze? Co może być dowodem w sprawie o molestowanie? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholożkę Sylwię Bartczak.

    Trwa tydzień pomocy ofiarom przestępstw. Jak pokazują policyjne statystyki niepokojąco rośnie liczba przestępstw seksualnych dokonywanych na dzieciach. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Jolantę Zmarzlik oraz rzecznika policji insp. Mariusza Sokołowskiego. Jak często samo dziecko ujawnia molestowanie i jak poznać, że dziecko jest molestowane?