Gwiazdy

Big Brother powrócił! Jakie wrażenia po pierwszym odcinku?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Big Brother wystartował na antenie TVN7. Pierwszy odcinek przyniósł wiele emocji - nie obyło się też bez niespodzianek. Poznaliśmy uczestników i dowiedzieliśmy się kim jest Wielki Brat! Czy prowadzący show byli podekscytowani tuż przed startem programu?

 • Kto jest Wielkim Bratem?
 • Gospodyni show i współprowadzący - jakie emocje im towarzyszyły podczas pierwszego docinka?
 • Kto zakwalifikował się do programu Big Brother - lista uczestników
 • Kiedy i gdzie obejrzeć Big Brothera?
 • Jak wygląda studio i dom Wielkiego Brata?
 • Kim są nowi uczestnicy Big Brothera? Agnieszka Raczyńska i Maciej Borowicz.
 • Głosowanie na Macieja i Agnieszkę >>> TUTAJ <<<
 • Big Brother - historia programu. Wszystkie polskie edycje Big Brothera
 • Manuela Michalak, Piotr Gulczyński, Janusz Dzięcioł - co u nich słychać?

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał... Wielki Brat jest kobietą!

Gospodyni show i współprowadzący - jakie emocje im towarzyszyły podczas pierwszego docinka?

Gospodynią programu jest, znana między innymi z Azja Express, Agnieszka Woźniak-Starak. Osobą, która będzie wyprowadzać z domu Wielkiego Brata uczestników, którzy odpadną z programu jest Bartek Jędrzejak. W programie w roli eksperta występuje psycholog Małgorzata Ohme. Natomiast Filip Chajzer będzie prowadził Big Brother nocą. Spotkacie się z nim od poniedziałku do czwartku o godzinie 23.00, a w soboty o 20.00.

Jakie emocje im towarzyszyły przed i tuż po pierwszym odcinku?

Bardzo się z cieszę z uczestnictwa w programie. Lubię wyzwania. Powiedziano mi, że w studiu ma się dziać, to ma być taki Facebook, Instagram i Tinder w jednym.

- powiedział Filip Chajzer.

Małgorzacie Ohme także też udzieliły się emocje przed rozpoczęciem pierwszego odcinka:

Nawet nie przypuszczałam, że będę się dzisiaj aż tak denerwować.

W pierwszym odcinku poznaliśmy uczestników najnowszej edycji, którzy kolejno byli wprowadzani do Domu Wielkiego Brata. Oto lista osób, które biorą udział w programie.

LISTA UCZESTNIKÓW programu BIG BROTHER

Radek Palacz

Kasia Olek

Tomasz Urban

Karolina Wnęk

Igor Jakubowski

Justyna Żak

Łukasz Darłak

Magda Wójcik

Izabela Mączka

Oleh Riaszeńczew

Natalia Wróbel

Klaudia Marchewka

Bartek Boruc

Marlena Klimczyk

Daniel Barłóg

Więcej informacji o mieszkańcach domu Wielkiego Brata znajdziecie tutaj

Kiedy i gdzie obejrzeć Big Brothera?

Jak wygląda dom Wielkiego Brata od środka?

Kilka godzin przed startem show gospodyni programu Big Brother - Agnieszka Woźniak-Starak, współprowadzący - Bartek Jędrzejak i Filip Chajzer, pokazali nam jak wygląda studio i niesamowity Dom Wielkiego Brata.

Polski Big Brother jest wyjątkowy, bo nie jest to specjalnie wybudowany dom na potrzeby Wielkiego Brata tylko ogromny dom mieszkalny. 

Zobacz też: Kto wystąpi w nowej edycji Big Brothera?

Fot. DDTVN

Bartek Jędrzejak od samego rana był w studiu programu i obserwował ostatnie przygotowania do pierwszego odcinka.

To miejsce gdzie jesteśmy mogłoby przypominać scenariusz do filmu Gwiezdne Wojny i odlatujący statek Sokół Millenium, a to ... studio Big Brothera!

Kim są nowi uczestnicy Big Brothera?

 • Maciej Borowicz - zajmuje się eventami, muzyką. Kocha sport, crossfit, rowery i wszelkie sporty ekstremalne, np. snowboard. Od szesnastu lat jest dj-em. Maciej pochodzi z Poznania.

 • Agnieszka Raczyńska - mieszka od kilkunastu lat w Wielkiej Brytanii. Ukończyła tam szkołę, a potem studia. Agnieszka pracuje w branży headhuntingowej. Do udziału w programie namówiła ją... mama. Agnieszka uważa, że onieśmiela facetów. Dlaczego? Ponieważ wie dokładnie, czego chce. 

Czy nowi uczestnicy są gotowi na Big Brothera?

Ja osobiście już się odizolowałam od rodziny, jestem w Warszawie od kilku dni. Największym wyzwaniem będzie właśnie dla mnie ta izolacja od rodziny. Na szczęście jestem pozytywnie nastawiona, nie zastanawiam się jak się przygotować - powiedziała Agnieszka.

Dla mnie to jest spontan! Przyjechałem z Poznania z imprezy o piątej rano - dodał Maciej.

Za nami wielkie głosowanie - kto ma zostać w domu Wielkiego Brata - swoje głosy mogliście oddać na Macieja Borowicza lub Agnieszkę Raczyńską. Kto został w programie, a kto odpadł? Przekonamy się już niebawem!

Fot. Big Brother

Fot. Big Brother

Big Brother - historia programu. Wszystkie polskie edycje Big Brothera

Big Brother to program telewizyjny typu reality show, stworzony w Holandii w 1997 roku. W latach 2001-2002 odbyły się trzy polskie edycje Big Brothera (pierwsza wystartowała 4 marca 2001), wszystkie były emitowane na antenie TVN.

Nagroda za zwycięstwo w polskiej edycji wynosiła 500 000 złotych. Wielki Brat nie był obecny na planie, można było tylko usłyszeć jego głos. O pozostaniu w programie decydowały zarówno osoby biorące udział, jak i publiczność, przy pomocy telefonów: dzwoniąc pod specjalny numer lub wysyłając wiadomość SMS.

Co słychać u starych uczestników Big Brothera?

Manuela Michalak - co u niej słychać?

W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Manuela Michalak. Manuela zajęła drugie miejsce w pierwszej edycji reality show Big Brother. Obecnie mieszka w Luboniu koło Poznania. Manuela ukończyła w zeszłym roku psychologię na uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu. Jest w trakcie pisania pracy magisterskiej. Co z jej życiem zawodowym? Jest dyrektorem generalnym na Polskę firmy rozprowadzającej włosy do przedłużania i właścicielką salonu fryzjerskiego.

Piotr Gulczyński - co słychać u "Gulczasa" z Big Brothera?

Gulczas spełnia się obecnie jako ojciec i mąż. Ma 20-letniego syna z poprzedniego małżeństwa, od 10 lat ma żonę Magdę, z którą ma córkę 7 letnią Nadię.

Gulczas wziął udział w pierwszej edycji i został okrzyknięty jednym z najprzystojniejszych uczestników programu. Nie wygrał show, dom Wielkiego Brata opuścił po 85 dniach pobytu. Gulczas wykorzystał swoje pięć minut, napisał książkę „Tajemnice domu w Sękocinie”, zagrał w filmie „Gulczas, a jak myślisz?”.

Janusz Dzięcioł - jak potoczyło się jego życie po Big Brotherze?

Janusz Dzięcioł przed Big Brotherem pracował jako strażnik miejski w Grudziądzu, po programie kontynuował pracę. Janusz Dzięcioł wykorzystał po programie swoją popularność. Był radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu. Został potem posłem na Sejm VI i VII kadencji. 

Obecnie Janusz Dzięcioł spełnia się również w roli dziadka - ma dwie wnuczki w wieku 9 i 11 lat. 

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy i spełniony - otwarcie mówi Janusz Dzięcioł.

Wielu Polaków z wypiekami na twarzy oglądało pierwszy sezon programu Big Brother. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trójkę bohaterów reality show: Alicję Walczak, Piotra "Gulczasa" Gulczyńskiego i Klaudiusza Sevkovića. Co się z nimi działo po wyjściu z domu Wielkiego Brata? Czy ich przyjaźnie przetrwały? Czy oglądają inne reality show? Musimy przyznać, że czas był bardzo łaskawy dla naszych gości :)

Zobacz jak dziś wyglądają : Manuela Michalak, Janusz Dzięcioł i Gulczas!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości