Gwiazdy

Benedict Cumberbatch odsłonił gwiazdę w Hollywood i wygłosił przemówienie na temat Ukrainy. "Musimy działać"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
Daily Mail, PAP Life

Wojna w Ukrainie trwa. O tragicznych wydarzeniach zza naszej wschodniej granicy rozmawiają ludzie na całym świecie. Sprawę nagłaśniają m.in. gwiazdy Hollywood. Jedną z nich jest Benedict Cumberbatch, który na słynnej Alei Gwiazd nawoływał do działania.

Benedict Cumberbatch odsłonił swoją gwiazdę w Hollywood

Benedict Cumberbatch znany jest m.in. z filmów "W ciemność. Star Trek", "Gra tajemnic", "Doktor Strange", "Zoolander 2", "1917" czy serialu "Sherlock". Przez lata zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień, a także został dwukrotnie nominowany do Oscara. W tym roku ma szansę otrzymać statuetkę w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" za obraz "Psie pazury". Teraz postanowiono go docenić kolejny raz i artysta odsłonił swoją gwiazdę na Walk of Fame w Los Angeles. To właśnie tam upamiętniane są znane osobistości ze świata show-biznesu. Na uroczystości zjawił się ze swoją żoną i choć był to dla niego bardzo radosny dzień, swoje przemówienie poświęcił tragicznym wydarzeniom w Ukrainie.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Przemówienie Benedicta Cumberbatcha

Podczas wystąpienia Benedict Cumberbatch najpierw wspomniał swoją przyrodnią siostrę, która zmarła w zeszłym roku na raka. Stwierdził, że byłaby z niego niezwykle dumna, gdyby widziała go na Walk of Fame, a wydarzenie cieszyłoby ją i wzruszało jednocześnie. Następnie aktor odniósł się do tragicznych wydarzeń na świecie. W swoim emocjonalnym przemówieniu zadeklarował swoje poparcie dla narodu ukraińskiego i tych osób, które sprzeciwiają się decyzji Władimira Putina o napaści na sąsiadów.

- Nie mogę dziś przemawiać w tym cudownym momencie swojego życia, nie wspominając o horrorze, jaki ma miejsce w Ukrainie i nie okazując wsparcia narodowi ukraińskiemu. Wsparcie należy się także narodowi rosyjskiemu, który sprzeciwia się kleptokracji i idiotyzmowi swoich przywódców, próbując powstrzymać postęp tego okrucieństwa. Ale modlitwy i słowa wsparcia nie wystarczą. Musimy zrobić coś więcej niż tylko modlić się za naród ukraiński. Musimy działać. Jako obywatele Europy i świata musimy wspólnie podjąć działania, by pomóc tym wszystkim rodzinom, które walczą o przetrwanie, gdy ich miasta są bombardowane. Powinniśmy wchodzić na strony internetowe ambasad Ukrainy w naszych krajach, sprawdzić, co konkretnie możemy zrobić dla tych ludzi - mówił aktor na Walk of Fame.

- Nie możemy dłużej się wycofywać i udawać, że to nie nasza sprawa. To nie jest czas na chciwość, lenistwo, bierność i nieudolność. Musimy działać, a są rzeczy, które każdy z nas może zrobić. Możesz wspierać organizacje charytatywne i zbiórki. Możesz wspierać wolontariuszy, którzy pomagają Ukraińcom na miejscu. Możesz wspierać organizacje broniące praw człowieka. Możesz naciskać na swoich polityków, swój bank, swoje środowisko pracy, aby wsparły cię w działaniach na rzecz Ukrainy. Właśnie w tym dniu chcę was zachęcić do tego, by po prostu działać - dodał Benedict Cumberbatch.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło: Daily Mail, PAP Life

Źródło zdjęcia głównego: Kevin Winter/Staff/Getty Images

Pozostałe wiadomości